Skocz do zawartości

Aranżacja 960l


Rekomendowane odpowiedzi

to raczej nie jest dobry pomysł bo ja sam chciałem zrobic coś takiego i nawet zrobiłem bo myślałem że będzie ładnie ale przy każdej podmiance wody czy nawet przepłynięciu większej ryby te dwa podłoża się pieszają i teraz żwirek dużo droższy który miałe na górze stracił swój urok i wygląda to beznadziejnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie Jak chcesz zalozyć zbiornik prawie 1000L!!!!!!!!!!!!!!!! skoro po twoich pytaniach widze ze miał bys problem z 300L baniakiem??????????? Nie mówię tego złośliwie bo wszystcy się uczymy ale takie akwa to nie byle słoik i troszke wiedzy trzeba ..... nie ma co ukrywać Tej Ci brakuje........ Jak zrobisz 1000l bez pomysłu to klapa . Rób tak żeby się podobało tobie ale też tak zeby innym się podobało bo taki baniekaiem trzeba się chwalić.......... Nie rób go na wzór atgo co inni pisza rób Sam!!!!!!!! to twoje dzieło i twoja radocha Pytaj o sprawy techniczne nie o to jakie rośliny posadzic i gdzie postawic korzenie ............ Tak moja rada Sam zakładam 1300l i wiem co mówie jeszce nei ma zbiornika a ja już 10 razy przymieżałem korzenie stawiając je na blacie gdze będzie zbiornik wszytsko musi byc dograne.......... Zycze powodzenia......... Czytaj czytaj a pytań zostanie naprawdę malutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem, odpowiem shadow2525, który wysiliła się na tysiąc pięcset sto dziewięćset wykrzykników i kropek. Ja zakładam, że jeżeli ktoś chce się porwać na baniak 960 l, to na pewno musiał to przemyśleć (mam nadzieję) i przy takim litrażu potrzebny byłby idiota i leniwiec, żeby zrobił badziew (ale nie mówię, że to się nie zdarza). I to wcale nie chodzi o to, żeby akwarium podobało się innym, tylko ma się podobać właśnie AKWARYŚCIE, a przede wszystkim RYBOM.

 

Zastanawiam się nad podłożem - z tego co mówisz, to wyjdzie tego max 4 cm. Myślę, że powinno być tego więcej, o co najmniej kilka centymetrów, zwłaszcza, że jeżeli koleś nie mówił o akwarium 96 l :mrgreen: , to musi tam posadzić duże rośliny, tu składam chołd przekładańcowi - brzmi to rozsądnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko rekinek nie jest z biotypu...reszta jest z amozonii przecież z Tobą o tym gadałem....

Po Waszych radach mam taką propozycję

Edit:

16 skalarów

3-4 trzczciniaki

6 rekinków

1 nożownik

3 samce kakadu (albo jakiejś innej pielęgniczki)

9 samiczek kakadu(jak powyżej)

10 kirysków

3 bocje wspaniałe

5-6 zbrojników

3 Hypostomus Multiradiatus(ten wielki glonojad ;P )

 

no jeszcze jedynie bocja, ale ona jest potrzebna do ślimaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykam tego tematu tylko robie maly porzadek. Jeszcze jedna taka awantura a caly temat pójdzie do smietnika.

tylko rekinek nie jest z biotypu...reszta jest z amozonii przecież z Tobą o tym gadałem....

Cytuj:

Po Waszych radach mam taką propozycję

Edit:

16 skalarów

3-4 trzczciniaki

6 rekinków

1 nożownik

3 samce kakadu (albo jakiejś innej pielęgniczki)

9 samiczek kakadu(jak powyżej)

10 kirysków

3 bocje wspaniałe

5-6 zbrojników

3 Hypostomus Multiradiatus(ten wielki glonojad ;P )

 

no jeszcze jedynie bocja, ale ona jest potrzebna do ślimaków

Poczytaj lepiej wiecej o rybach, ktore zamierzasz miec bo ryby niebiotopowe nie koncza sie na brzance rekiniej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy tak owszem ale nie mówiłeś ze chcesz robić biotop A ryby które wybrałeś pochodzą z 3 kontynentów Azja Afryka i Ameryka Poł. Więc ta obsada nie ma nic wspólnego z biotopem Jeśli chodzi o Bocje to wcale ta ryba nie jest konieczna do walki ze ślimakami Jeszcze nie masz zbiornika a już walczysz z niewidzialnym wrogiem.....

 

Nie gniewaj się ale coś mówiłeś ze masz odpowiednią wiedzę a Tu trzymasz Trzciniaki od iluś tam lat a nie wiesz ze ich ojczyzna to Kamerun i Nigeria ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę nirwania że to nie porządek lecz wykonany przez ciebie samosąd,i to nie jest awantura, tylko wymiana zdań! a jeśli mod odpowiada agresją ,to nikt tu nie jest chłopcem do bicia, choć moda powinny obowiązywać jakieś zasady,przypominam że jest to forum i każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi(jeśli nie ,jest to dyskryminacja)a państwo modowie mają władze ,co usunąć, a co nie ,troszkę nie tak ,uważam iż wymiana poglądów z shadow2525 była owocna i zakończona pozytywnie a każda strona coś wyniosła z tych postów, ziomy111 też ,więc nie widzę potrzeby usuwania postów z których i forumowicze mogli by skorzystać pozdrawiam ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kolegą Dyskusja była poparta doświadczeniem i wypowiedzi mogły byc przydatne dla forumowiczów Przyznaje ze poniosło mnie jak Poloneza na GAZ i sorewicz jeśli ktoś poczuł się dotknięty Ps. nie wykorzystuje swojej pozycji bo gdyby tak było usunął bym posty które mi były nie na rękę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prosze odtworzyc ta dyskusje w sposob kulturalny i na poziomie intelektualnym obu panow, ktorych bardzo szanuje i podziwiam za ogrom wiedzy. Napisane posty byly niezbyt czytelne z powodu zbyt wielu osądów, epitetow, wykrzyknikow i znakow zapytania. Pragne aby z tego tematu mozna bylo czerpac rzetelna wiedze przedstawiona klarownie w formie jasnych i prostych zdan oraz argumentow. Przepraszam za to spustoszenie i raz jeszcze prosze o podzielenie sie doświadczeniami (tym razem w sposob pokojowy - wojny prosze toczyc na PW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze ;) oby jak najmniej takich sytuacji a znalazłem na necie biotopy amazonii,jak wszystko jest zbudowane ;) ponieważ akwa będzie najbardziej pod skalary to zrobię tak jak amazonia a ponieważ przeanalizowane rybki lubią gęsto/średnio zalesione akwarium, wydaje mi się, że odzwierciedlanie amazonii powinno spasować rekinkowi,duchowi i trzciniakowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem nigdzie o akwa biotyp ;) dlatego rozumiem Was, nie nie chce biotopu, akwa będzie w salonie chcę aby było jak najbardziej reprezentacyjne z dużą, różnorodną obsadą.

Ale to nie biotop kolego. Biotop to nie tylko odzwierciedlenie srodowiska ale rozniez fauny go zamieszkujacej. Jesli chcesz miec akwa biotopowe to musisz zrezygnowac z brzanki rekiniej, trzciniaka oraz bocji.

tak wiem rekinek z azji,trzciniak z afryki,bocja z azji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec będzie gites malina Ale w jednym z postów napisałeś ze biotop już wybrałeś więc??? Zostawmy ta czczą gadaninę i już sprawa moim zdaniem zamknieta kupisz ryby te które wybrałeś i mam nadzieję ze Kakadu bądź inne małe pielęgniczki nie skończą jako śniadanie dla trzciniaków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec będzie gites malina Ale w jednym z postów napisałeś ze biotop już wybrałeś więc??? Zostawmy ta czczą gadaninę i już sprawa moim zdaniem zamknieta kupisz ryby te które wybrałeś i mam nadzieję ze Kakadu bądź inne małe pielęgniczki nie skończą jako śniadanie dla trzciniaków:)

jeżeli napisałem biotyp to sorka, pomyliłem pojęcia, myliłem cały czas biotop z biotypem(średni jestem z bioli :) ), chodziło mi o obsadę ogólną tak jak wcześniej napisałem a co do podłoża wezmę, zobaczę jaki jest w amazonii i taki zrobię :D

mam nadzieję ze Kakadu bądź inne małe pielęgniczki nie skończą jako śniadanie dla trzciniaków:)

nie skończą, najwyżej kupie inne pielęgniczki rosnące nie mniej niż 10cm ale nie więcej niż 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...