Skocz do zawartości

ziemia pod piaskiem.


koza40l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema. mam problem. oglądałem ostatnio na yt jak chłopak mówił ze poleca akwa w którym pod najzwyklejszym piaskiem znajduje sie ziemia ogrodowa. podobno bardzo dobrze wpływa to na wzrost roślin i starcza na 2 lata. aby dostarczało roślinom różnych potrzebnych substancji do wzrostu. I tu mam pytanie czy ta ziemia pod piaskiem nie zamuli mi wody?

pomocy jesli ktos ma take akwa niech powie. :P Dzięki z góry :P

 

Ewwa: ort!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ziemię jako nawóz dla roślinek tyle, że pod żwirkiem. Moim zdaniem siatka oddzielająca dwie warstwy jest zbędna i będzie przeszkadzać, jak się rośliny ukorzenią a będziemy chcieli je przesadzić/wysadzić.

Ziemie kładziemy na sucho, warstwę trochę chudszą niż żwirku. I warto mieć ślimaki świderki. Zapobiegają powstawania stref beztlenowych.

Polecam lektórę: http://tinyurl.com/27wao8o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić najtańszą ziemię bez żadnych ulepszaczy i nawozów. ,,Przed wsypaniem na dno ziemi ogrodowej, wybierzmy z niej wszystkie większe kawałki drewna, gałązki oraz rozbijmy każdą większą bryłkę, tak aby nic nie przeszkadzało korzeniom.

Poziom ziemi w akwarium o wysokości 30cm, po wsypaniu suchej ziemi (z opakowania) powinien wynosić 3cm, w akwarium o wysokości 40cm – 4cm itd. Zasada jest prosta, należy jednak pamiętać aby zostawić około 1-1,5cm wolnego miejsca od ścianek bocznych, aby w to miejsce nasypać żwirku. Żwirek po bokach ma za zadanie oddzielić ziemię od słońca. Bezpośrednie padanie promieni słonecznych na ziemię w wodzie, może spowodować nadmierny rozrost glonów w tym obszarze, a potem w całym akwarium. Kiedy będziemy mieli ziemię i żwirek po bokach prawidłowo rozsypane, możemy zasypać całość resztą żwiru i lekko ubić, tak aby wszystko trochę „siadło”(grubość żwirku ponad ziemią powinna wynosić tyle samo co grubość ziemi).''

Siatka więc jest faktycznie zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, od początku swojej przygody z akwarystyką zawsze daje ziemie pod piasek, jednak nie polecam z własnego doświadczenia dawać żadnych siatek, a bo dlaczego? Po jakimś czasie jak rośliny rozrosną się jak chwasty nie będziesz mógł ich wyciągnąć nie niszcząc tym samym korzeni. Rośliny na ziemi ogrodowej rosną bardzo szybko, najgorszym błędem jest tylko to, że jak przesadzimy jedną roślinę kilka razy to po prostu gówienko z niej zostanie ;) Ja u siebie daję najpierw 0.5cm piasku, na to ziemię i później 6-7cm piasku. Pamiętaj aby ziemia była kilka centymetrów od bocznych szyb, ponieważ gdy działa na nią promienie słoneczne to zacznie gnić. Rośliny powinieneś wtedy sadzić najlepiej pensetką, tak aby nie wzburzyć ziemi pod piaskiem. Co do wpływu na wodę, jeżeli dbasz o akwarium i nie grzebiesz w nim co 20min to woda jest bardzo czysta. Nie polecam stosowania ziemi gdy posiadamy duże ryby typu glonojad (powyżej 7cm, jak machnie ogonem to całą ziemie rozkopie) oraz ryby typu wąż (przy zapalaniu światła strasznie wariuje i dziury robi na kątach akwarium). Gdy posiadasz już ziemię ogrodową nie musisz stosować torfu ;)

 

No to chyba tyle co miałem do napisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...