Skocz do zawartości

Jedzenie dla glonojadów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :)

Ostatnio zastawiałam się żeby kupić jakiegoś glonojada. Ale nie mam pojęcia co miałabym mu dawać do jedzenia. Kiedyś już miałam dwa glonojady i dawałam im jedynie pokarm płatkowany dla neonów ,ale na drugi dzień padły :( . A więc napiszcie mi co mogłabym im dać do jedzenia oprócz pokarmów dla glonojadów w tabletach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu też nic nie daję. U mnie glonów jest dostatek ;) W końcu nie zapominajmy- to są glonojady. Mój już tak 2,5 roku ciągnie. Naczytałam się o tych "magicznych" tabletkach, ale po tym były katastroficzne skutki. Więc ja mojego nie narażam :)

WOW, HAL9001 robisz jakieś eksperymenty? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu też nic nie daję. U mnie glonów jest dostatek ;) W końcu nie zapominajmy- to są glonojady. Mój już tak 2,5 roku ciągnie. Naczytałam się o tych "magicznych" tabletkach, ale po tym były katastroficzne skutki. Więc ja mojego nie narażam :)

 

I jest to złe myślenie. Dorosłe zbrojniki potrafią "przeżyć" na samych glonach i resztkach, ale to trochę mało dla nich. To naprawdę spore ryby, do tego mają całkiem sprawną przemianę materii. Dokarmiane zbrojniki rosną o wiele szybciej, chętniej przystępują do tarła, poza tym wydają się silniejsze i zdrowsze od tych które zjadają same resztki.

Tabletki nie są "magiczne". To zwykły pokarm dla ryb, tylko w formie dostosowanej do preferencji żywieniowych rybek dennych.

 

Do likwidacji glonów, wcale "glonojady" nie są potrzebne. Wystarczy znaleźć przyczynę ich powstawania i ją zlikwidować do czego też zachęcam.

 

Btw. przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja miałem glonojady to karmiłem je takimi tabletkami (nazwy nie pamiętam) przyczepiało się je na szyby, a glonojady jak szalone siedziały na nich i nie dawały innym rybkow 8-)

Zawsze zachodziłem do Zoologicznego i mówiłem, że chcę mentosy dla glonojadów na szybę :mrgreen: i Wiedzieli o co chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mógłbyś się dowiedzieć jak te mentosy się nazywały?

Pierwsze lepsze roślinne tabletki naklejane na szybę. Masa tego, a różnic między produktami popularnych producentów dużych nie ma.

 

Bardziej od tabletek naklejanych polecam te opadające na dno, choćby green algae wafers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...