Skocz do zawartości

Pomocy!!!


Dziq17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tlo: (najszybszy sposob to brystol) Ciemnoniebieskie badz takie zeby wywolac kontras na tyle zeby ryby staly sie bardziej widoczne.

Termometr: Nie musi byc tam gdzie jest daj go na prawa boczna scianke np.

Wazonik: pozbyc sie

Zieleninka: posadzic z tylu wyzsze rosliny(tam za tymi kamolami by sie ladnie prezentowaly taki maly gąszcz), na poczatek moze byc moczarka pare sztuk nie jest droga i nauczysz sie prawidlowej pielegnacji :) potem przejdziesz na bardziej wymagajace. Moze tez jakis meszek na te kamienie?

Miejsce: Na srodku awka zostaw miejsce dla rybek badz tez mozesz wrzucic tam 2 polowki kokosa (bardziej pod tylna szybe) i beda kryjowki dla rybek

 

Oczywiscie to tylko luzna propozycja zrobienia tak zeby oszczedzic cenne miejsce w akwarium ale zeby jednak nie wygladalo pusto.

 

Pozdrawiam i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wazonik wywalic??I moze mniej zwirku co??jak myslicie ??to jest akwa 30l :[ wiec duzego pola manewru nie mam :/czekam .........

Mam 1 glonojad prawie 6cm.

3 gupiki

2 kardynalki

1 danio kropkowany rozowy

1 bystrzyk

1 sum kirysi brawie 8cm:]

1 zalobniczka

 

EDIT:

 

hehe nie 3 gupiki tylko neonki :D czekam na rozne ciekawe propozycje :............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powiniwneś dać mniej żwirku, wywalić wazonik ( bo to może być szkodliwe dla rybek), schować termometr, zasadzić więcej roślinek , zrobić grote z kamieni, dać kokosa ,jakiś korzeń i oczywiście dać ciemne tło . Te propozycje to nie wszystko razem tylko do wyboru . A najlepiej wejdz w galerie i podpatrz coś u kogoś . Jest bardzo wiele fajnych zbiorników np.ecikgfc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam masz sporo roboty

 

1 mniej żwiru (dokładnie wypłukanego i wyparzonego) :geek:

2 tło najlepiej do takiego aqua jakieś jasne (w sklepie akwarystycznym za kilka złoty kupisz na metry nie jest drogie)

3 rośliny na tył kabomba wodna,wywłócznik.do przodu żabienica delikatna mikrozorium środek i rogi aqua mech jawajski

4 wywal ten dzbanek i zastąp go korzeniem który możesz pokryć mchem fajny efekt

5 termometr gdzieś ukryj najlepiej dalej od grzałki

 

Mam 1 glonojad prawie 6cm.*rosną duże Zamienic na 4 kirysy *

3 neonki *zostają dokup jeszcze 3 szt*

2 kardynałki*zostają*

1 danio kropkowany różowy*zamiana na 4 gupiki*szybko się mnożą

1 bystrzyk*mogą obgryzać płetwy innym rybom. Najlepiej czuje się w ławicy w akwarium z ocienionymi stanowiskami i ciemnym podłożem.* ja bym się pozbył

1 sum kirys prawie 8cm:*one rosną do 18 cm pozbądź się *

1 załobniczka *ładne ale stadne najlepiej 4 szt*

możesz dołączyć krewetkę filtrującą

 

oświetlenie powinno być włączone minimum 10 godzin tak to widzę ale pamiętaj to twoje aqua pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żwirku to niekoniecznie trzeba go odsypać. Ja bym go ułożyła pod skosem: z tyłu grubiej z przodu cieńsza warstwa. W końcu roślinki trzeba w czymś posadzić. Martwi mie kolor twojej wody. Podmieniasz ją czasem? A może masz akwa na przeciwko okna? W tak małym akwa też można coś pokombinować. Ja mam obecnie 25l i wielu osobom się podoba. Zapraszam do mojej galerii: viewtopic.php?f=22&t=2236&st=0&sk=t&sd=a&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam pokrywę. Wcześniej też miałam żarówkę z gwintem E14 (cienki gwint). Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniej żarówki energooszczędnej z takim gwintem więc przerobiłam na E27 (duży gwint) i dałam żarówkę energooszczędną 15W o temperaturze barwowej 6400K. Na każdej żarówce masz napisaną tą temperaturę. Większość ma 2700K ale to nie jest odpowiednia barwa do akwarium. Musisz trochę poszukać odpowiedniej żarówki. Musisz dać 15W i barwa 6400K lub 6500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe szkiełka z zestawu możesz dać mamie, niech włoży do kieliszka i postawi na półce ;) Nie nadają się do akwa. Co do reszty: Filtr dajesz po prawej stronie a grzałkę po lewej (oczywiście możesz na odwrót). Podłoże: według mnie najładniej wygląda ciemny żwirek. Ja mam już 6 paczek po 2kg i chyba powinno wystarczyć. Z przodu sypiesz mniej a na tyłach więcej. W rogach sadzisz roślinki tak aby zasłonić aparaturę. Póki nie przerobisz pokrywy to nie licz, że będą ci rosnąć. Niestety będą miały za mało światła. Z roślin na tyły polecam lugwigie repens i nurzańca. Na środku sadzasz mniejsze roślinki takie jak np. mikrozorium czy Żabienica delikatna - Echinodorus tenellus. Inne ozdoby: morzesz dorzucić korzeń albo kamienie (o tych ozdobach poczytaj sobie w tym samym dziale). Teraz czas na tło. Nie kupuj w sklepie akwarystycznym tylko kup sobie czarny albo granatowy brystol w papierniczym. Pognieć i przyklej na zewnątrz tylnej ścianki akwa. To by było chyba wszystko z najważniejszych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten garnek miałeś ok.ale w tak małym baniaku źle się prezentował-był za duży i robił za studnię ;)

BTW

30L to małe akwarium ok,ale wpisz sobie w dowolnej wyszukiwarce grafiki : "nano akwarium" i zobaczysz co można zrobić w 4L - słownie czterech litrach wody :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...