Skocz do zawartości

jaka obsada do ok 45 litrów


aneciacom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc : mam akwarium około 45 lirów , jest to akwarium profilowane,( wiem , że jest małe i narazie większego nie będzie - brak miejsca) obecnie mam w nim jednego samca gupika i 2 kiryski, chciałabym jeszcze slimaka Ampularis - chyba tak jakoś się nazywa co mogę jeszcze dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki ampularia możesz mieć.

Kiryski to rybki stadne i muszisz ich mieć min. 6 (W 45l możesz mieć tylko malutkie/pigmeje)

Co do gupików to zależy czy chcesz mieć młode jeśli tak to weź harem (1+3) a jeśli nie to 4 samce.

Powiedz jakie ryby Ci się podobają bo tak strzelać to ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się np: skalary czy gurami, ale wiem, że skalary potrzebują znacznie więcej miejsca, nie wiem jak gurami ? Myślałam też o neonkach zielonych bo reszta neonek potrzebuje znacznie więcej litrów, a co z otoskami mogę je mieć? Na rozrodzie mi nie zależy więc chyba dokupię jeszcze trzy samce gupików.Małe akwarium wiem, ale mimo to chce żeby było ładne i by rybkom było wygodnie, niechce mieć "zupy rybnej" więc wole dopytać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary i gurami niestety masz za małe akwa. :(

Ale na neony zielone jest już ok ;P neony to rybki ławicowe więc min.10

Otoski to rybki stande tak jak kirsyki więc min.6.

Ale moim zdaniem masz na nie za młe akwa.

No i do tego jak chcesz to weź ślimak ampularia.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki do 45l akwarium ???? :o

Parka potrzebuje co najmniej 200l :roll:

A kiryski to rybka stadna i muszi ich być min. 6. Ale i na pande i na spiżowego ma za małe akwa

tutaj tylko malutkie lub pigmeje.

A na neon innesa musi byc akwa 60 cm długości.

W 45 l tylko neony zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki niebieski (max. 2) mogą być w 112l (80cm) a na Gibbicepsa czy Plecostomusa według mnie min. 280-300cm długości akwarium chociaż są różne teorie. Ja jednak uważam że obojętnie jakiej wielkości jest ryba, powinna mieć takie akwarium, w którym może się swobodnie poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich ponownie muszę odświeżyć temat, ponieważ rybki zdechły ( złapały jakieś choróbsko i niestety nie wyleczyłam, być może pzryniosłam już chore)gupiki bo innych nie miałam, miały być jeszcze otoski i neony zielone, ale niestety w sklepach tych, w których się zaoopatruje akurat nie było . Proszę o poradę, zrobiłam restart i narazie akwarium dojrzewa, potrzebuję nową obsadę i napewno nie będą to gupiki, myślałam otakiej obsadzie:

-razbora galaxy

otoski bądź kiryski pigmeje

- bojownik

- platki

- ampularis i helenka

tylko nie wiem czy wszystkie te rybki mogą być razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie muszę odświeżyć temat, ponieważ rybki zdechły ( złapały jakieś choróbsko i niestety nie wyleczyłam, być może pzryniosłam już chore)gupiki bo innych nie miałam, miały być jeszcze otoski i neony zielone, ale niestety w sklepach tych, w których się zaoopatruje akurat nie było . Proszę o poradę, zrobiłam restart i na razie akwarium dojrzewa, potrzebuję nową obsadę i na pewno nie będą to gupiki, myślałam otakiej obsadzie:

-razbora galaxy

otoski bądź kiryski pigmeje

- bojownik

- platki

- ampularis i helenka

tylko nie wiem czy wszystkie te rybki mogą być razem ?

Dam tobie obsadę z zaproponowanych przez ciebie ryb. I

10 rozbor galaxy

6 kirysków malutkich lub pigmejów

1+3 platka

2 ampularis

Albo druga obsada

10 neonów zielonych

6 otosków

1+4 platki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ dziś byłam w zoologicznym a odpowiedzi nie miałam pan w sklepie zaproponował mi taką obsadę:

6 kirysków pigmeje

1 bojownik

10 neonków zielonych

ślimaki ampularia i helenka

bardziej wolałabym :

6 kirysków

10 razbora galaxy strasznie drogo 10 zł za 1 rybkę a to takie malutkie ;-)

bojownik

i ślimaki bez zmian

a czy rybka zwinnik jarzeniec nadaje się do mojego akwa?

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinniki to raczej do 60l...

Na prawdę zostałbym przy tej pierwszej obsadzie, bo jest na prawdę ok.

ponieważ dziś byłam w zoologicznym a odpowiedzi nie miałam pan w sklepie zaproponował mi taką obsadę:

6 kirysków pigmeje

1 bojownik

10 neonków zielonych

ślimaki ampularia i helenka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie muszę odświeżyć temat, ponieważ rybki zdechły ( złapały jakieś choróbsko i niestety nie wyleczyłam, być może pzryniosłam już chore)gupiki bo innych nie miałam, miały być jeszcze otoski i neony zielone, ale niestety w sklepach tych, w których się zaoopatruje akurat nie było . Proszę o poradę, zrobiłam restart i na razie akwarium dojrzewa, potrzebuję nową obsadę i na pewno nie będą to gupiki, myślałam otakiej obsadzie:

-razbora galaxy

otoski bądź kiryski pigmeje

- bojownik

- platki

- ampularis i helenka

tylko nie wiem czy wszystkie te rybki mogą być razem ?

Dam tobie obsadę z zaproponowanych przez ciebie ryb. I

10 rozbor galaxy

6 kirysków malutkich lub pigmejów

1+3 platka

2 ampularis

Albo druga obsada

10 neonów zielonych

6 otosków

1+4 platki

Te obsady bardzo dobrze pasują do ryb w twoim guście .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...