Skocz do zawartości

[BImbrownia] Kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym założyć swoją pierwszą bimbrownie, przeczytałem już trochę na ten temat ale muszę się osobiście popytać :geek:

Mam akwarium 40l 50x30x30 Akwarium zalane 26.01.11 Roślinki jakie posiadam żabienica łamliwa, kabomba karolińska, gałęzatki kuliste, mam zamiar dokupić mchu (różne gatunki)

:arrow: oświetlenie 15W Power-Glo

:arrow: Filtr Aquael 650l/h

:arrow: ogrzewanie 50W z termostatem

A teraz pytania :

1.Czy przy takim akwarium wskazany jest udział bimbrowni ??

2.Patrzyłem na allegro i wycmaniłem coś takiego :geek:http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwari ... 63829.html (warto kupić ??)

3.Czy podczas podawania danego CO2 dodatkowe napowietrzenie jest potrzebne ?? (bo nie wiem czy miałbym używać swojego brzęczyka ;d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym założyć swoją pierwszą bimbrownie, przeczytałem już trochę na ten temat ale muszę się osobiście popytać :geek:

Mam akwarium 40l 50x30x30 Akwarium zalane 26.01.11 Roślinki jakie posiadam żabienica łamliwa, kabomba karolińska, gałęzatki kuliste, mam zamiar dokupić mchu (różne gatunki)

:arrow: oświetlenie 15W Power-Glo

:arrow: Filtr Aquael 650l/h

:arrow: ogrzewanie 50W z termostatem

A teraz pytania :

1.Czy przy takim akwarium wskazany jest udział bimbrowni ??

2.Patrzyłem na allegro i wycmaniłem coś takiego :geek:http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwari ... 63829.html (warto kupić ??)

3.Czy podczas podawania danego CO2 dodatkowe napowietrzenie jest potrzebne ?? (bo nie wiem czy miałbym używać swojego brzęczyka ;d)

Odpowiem ci tak:

:arrow: Ad.1--Nie jest wskazane stosowanie bimbrowni w akwariach o małym littrażu,gdyż grozi to w początkowej fazie pracy drożdży zagazowaniem mieszkańców w akwarium

Lepiej kup sobie easy carbo i to podawaj.

:arrow: Ad.2--Jasne ,że opłaca się taki gotowy zestawik kupić.

:arrow: Ad.3--Nie zaleca się podawania napowietrzania podczas pracy bimbrowni czy jakiegokolwiek zestawu wysokociśnieniowego.Napowietrzanie można podawać ale gdy mamy zgaszone światło i nie podajemy co2.Sam ruch tafli wody ,spowodowany wylotem z filtra skierowanym ku górze,właśnie natlenia nam ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym litrażu polecam bimbrownię z 2 razy 0.5 butelki i odpowiednio pomniejszone proporcje zacieru. Sprawdzane w 12 i 20 litrach - nawet przy najmocniej pracującym zacierze nie było problemu z przyduszeniem zwierzaków.

 

A co do zestawiku z allegro, jak Ci się nie chce majsterkować czy nie masz skąd wziąć lipy aby zrobić dyfuzor, to się opłaca. W innym przypadku - wężyk 2 zł, strzykawka 20 groszy, korki razem z butelkami 4 zł(jeżeli liczyć w ogóle, bo zawsze się w domu znajdą) i dozownik do kroplówki 1.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak napisałem, zamiast butelek dużych użyłem 0.5 litra. Leję pół szklanki wody, 1/3 szklanki cukru i do tego drożdży-niestety daję na oko, ale jak słabo działa, to po prostu dodaję jeszcze troszkę. Dyfuzor ze strzykawki 2 ml z lipową gałązką. Uszczelnione klejem silikonowym montażowym, bo silikon akwarystyczny nie przylepia się do rurek i przez to nie uszczelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...