Skocz do zawartości

problem z wodą


lexi3001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakładałam akwarium na początku grudnia, przeczytałam że akwarium musi odczekać bez rybek itp i tak czekało ok 1,5 tygodnia. Po czym wpuściłam rybki, wszystko było dobrze, wodę podmieniałam raz w tyg ok 20%

Mam baniak 52l. z filtrem Fan-1

Po ostatniej podmiance wody (odstanej) w piątek, w poniedziałek zauważyłam że woda zaczyna być mleczna, z każdym dniem jest coraz gorzej, dodatkowo na roślinkach pojawił się nalot (jakby kurz).

 

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy zastosować jakieś środki (czytałam że nie powinno się tego robić) czy odczekać jeszcze trochę?

jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze woda utleniona, lub jakikolwiek inny środek zabijający bakterie usuwa tylko objawy i pogarsza sytuację biologiczną w akwarium. Duże podmiany wody też nic nie dadzą, wręcz przeciwnie.

 

Co robić? Nic - pierwotniaki nie są szkodliwe i znikną gdy sytuacja biologiczna w akwarium się wyreguluje. Wystarczy jej niczym nie zaburzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, filtr cały czas chodzi:)

ja jak podmieniam wodę to czyszczę filtr wodą z akwarium,

tylko teraz nie było mnie na weekend w domu i mama mówiła, że filtr nie napowietrzał wody i go wyczyściła pod kranówką;/

swoją drogą mam filtr Fan1 i dosyć często przestaje napowietrzać mimo wyczyszczenia(gąbka, wirniczek) filtr jest na odpowiedniej wysokości, jak było w instrukcji itp i nie mam pojęcia od czego to może być ? dzieje się tak od kiedy woda w akwarium jest mętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr trochę słaby jak na ten litraż, a wyczyszczenie wkładów w kranówce może sprawić że zanim zmętnienie ustanie troszkę poczekasz prawdopodobnie...

Jeśli masz w domu sól niejodowaną [jodowana być nie może] to możesz wsypać łyżeczkę do akwarium, powinna trochę pomóc w walce ze zmętnieniem, a nie zaszkodzi.

 

Jeśli filtr działa, a nie napowietrza obstawiałbym jakąś nieszczelność wężyka który doprowadza powietrze. Pewnie w miejscu gdzie łączy się z filtrem.

Jeśli filtr filtruje, to nie przejmowałbym się tym. Wodę napowietrza głównie [co już nie raz pisałem] ruch tafli wody. Bąbelki nie są potrzebne. Nie zauważysz raczej żadnej różnicy jeśli napowietrzacz nie będzie działał. Co więcej wiele osób specjalnie odpina te rurki - bo wtedy filtry są cichsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak czytałam o tym że ruch tafli wody napowietrza tyle że moje rybki gdy bąbelki nie działają to cały czas są przy tafli wody nawet kirysy wędrują na chwilkę do góry;/ a filtr działa tyle że te bąbelki nie lecą;/ spróbuję wyczyścić ten wlot gdzie wężyk się łączy z filtrem i zobaczymy co będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rybki już są? Nie dobrze...

Zmętnienie samo w sobie groźne nie jest, to tylko pierwotniaki, ale sygnalizują niestabilną sytuację biologiczną w baniaku.

Zachowanie rybek też nie jest dobre, powinny pływać normalnie.

Z doświadczenia wydaje mi się że istnieje pewien związek między ilością azotanów w wodzie, a zapotrzebowaniem na tlen, u Ciebie by to pasowało...

 

Sól teraz by pomogła nie tylko na pierwotniaki.

Skoro są rybki to podmiany wody jednak będą potrzebne, testy też by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, rybki są pisałam o tym w 1 poście... poza tym wcześniej woda była klarowna dopiero po ostatniej podmianie ok 20% po 3 dniach zaczęła się robić mętna ( baniak założyłam w grudniu i odstał ok 1,5-2tyg), i ten filtr mnie martwi bo też wcześniej pracował bez zarzutu, co do rybek to one tylko zachowują się tak gdy filtr nie napowietrza a gdy go wyczyszczę to ładnie, spokojnie pływają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc wyczyściłam filtr i okazało się, że był strasznie brudny właśnie w miejscu łączenia się wężyka z filtrem i ładnie napowietrza:)

co do obsady to mam:

parkę Ramirezów, 4 kirysy(czekam za wyjaśnieniem co z wodą by móc dokupić ich więcej), 2 gupiki, i 5 razbor klinowych(ta sama sytuacja co z kirysami) rybki nie były od razu do zbiornika wpuszczane,

jakoś miesiąc temu miałam ospę w akwarium i poległo 8neonów,wówczas wlałam Zieleń formy Zoolek. Na ich miejsce po 2 tyg dokupiłam razbory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...