Skocz do zawartości

Obsada 112l


orzolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciał bym serdecznie wszystkich przywitać z racji, iż jestem tu nowy i jest to mój pierwszy temat na forum.

 

Więc przejdźmy do szczegółów. Do końca tygodnia kurier powinien dostarczyć mi zbiornik 112l (80x35x40) z pokrywą 2 x 18W.

 

Oczywiście zanim ryby zamieszkają akwarium minie jakieś 2 tygodnie od startu zbiornika. Rośliny będę miał od znajomego wiec jeszcze dokładnie nie jestem w stanie podać nazw.

 

Możecie mi powiedzieć co myślicie na temat tej obsady do mojego zbiornika?

 

Moja propozycja:

 

- Ławica 15 sztuk Neon Innesa lub Razbora klinowa

Tutaj jeszcze się nie zdecydowałem do wyboru gatunku.

 

- Gurami mozaikowy lub Gurami dwuplamy

Tu pojawia się pytanie czy w ogóle mogę je mieć w zbiorniku 112l? Bardzo mi się podobają i chciał bym mieć je u siebie. Jeżeli moje akwarium to odpowiedni litraż to powiedzcie mi ile sztuk mogę mieć? Może parę mozaikowych i parę dwuplamów?

 

- Kirysek spiżowy bądź panda - 6 sztuk

 

- Zbrojni niebieski

I tu pytanie ile sztuk polecicie? Lub może jakąś inną odmianę.

 

- Molinezja 1 + 2

 

 

 

Czekam na wasze wypowiedzi. A może jeszcze coś zaproponujecie do mojej obsady?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja : może zmniejsz ilość Neonków lub Razbory, pomyśl co to będzie jeśli ci się Neony rozmnożą i będzie ich razem z 30 :P Co do Gurami, to jak się nie mylę dwuplame od 100l w górę więc parka będzie dobrze, a na Mozaikowe to raczej 70l wzwyż :) Do Kirysków i Molinezji (polecam Black Molly) nie mam zastrzeżeń. Zbrojnik... Niebieski ? Ze Zbrojnikiem Niebieskim jest tak że jak młody to je glony, a jak stary to się przerzuca na pokarm, który dajesz rybom, a z innymi gatunkami nie miałam doświadczenia. Może zamiast jego to np. ślimaki Ampularie ? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie głupia obsada.

Neony i razbory to nie gupiki i nie mnożą się tak łatwo, więc 10 - 15 ok. oczywiście albo te albo te.

Gurami według mnie ostatecznie może być. Jeśli już to jednego gatunku. Harem 1+2

Kiryski ok.

Glonojadady: parka zbrojnika niebieskiego (leniuchy) lub 6 otosków (pracusie 8-) )

Molinezja też wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

- Ławica 15 sztuk Neon Innesa lub Razbora klinowa

Razborka espei też ładnie by się prezentowała.

 

- Gurami mozaikowy lub Gurami dwuplamy

A może Parka pielęgniczek ramireza albo ... ooo ... Kakadu :D

 

- Kirysek spiżowy bądź panda - 6 sztuk

 

- Zbrojni niebieski

 

- Molinezja 1 + 2

 

Może ze 4 ry piskorki albo otoski?

 

To tylko taka moja propozycja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma już 10 dni, dlatego po woli trzeba zastanawiać się nad tą docelową obsadą. Wiele myślałem i stwierdziłem, iż zmienię obsadę w stosunku do tej, którą wcześniej podawałem. Teraz podam konkretnie.

 

Tak więc docelowo planuję:

 

:arrow: 10 x Razbora klinowa

:arrow: 6 x Danio pręgowany lub lamparcie

:arrow: 6 x Kirysek panda

:arrow: 6 x Otosek

:arrow: 1+3 Pielęgniczka Ramireza

 

Co myślicie o tej obsadzie? Macie do niej jakieś uwagi, sugestie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma już 10 dni, dlatego po woli trzeba zastanawiać się nad tą docelową obsadą. Wiele myślałem i stwierdziłem, iż zmienię obsadę w stosunku do tej, którą wcześniej podawałem. Teraz podam konkretnie.

 

Tak więc docelowo planuję:

 

:arrow: 10 x Razbora klinowa

:arrow: 6 x Danio pręgowany lub lamparcie

:arrow: 6 x Kirysek panda

:arrow: 6 x Otosek

:arrow: 1+3 Pielęgniczka Ramireza

 

Co myślicie o tej obsadzie? Macie do niej jakieś uwagi, sugestie?

 

Pozdrawiam

Razbora ok ale dałbym więcej ok 18 i z danio bym zrezygnował

Kiryski i otoski ok

Ramirezka żyję w parach więc 1+1 lub harem kakadu 1+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tego typu tematy są bez sensu.

Kupować akwarium i pytać się innych jakie ryby kupować? Tym bardziej, że większość tutaj piszących nie ma pojęcia o czym rozmawia.

 

Zobacz co ci się podoba i o ile nie masz tam agresywnych ryb to kupuj i wpuszczaj.

Ja bym jedynie zrezygnował z takiego pomieszania gatunków i zdecydował się na większą liczbę rybek stadnych jednego gatunku, tak to wygląda spoko co sobie zaplanowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tego typu tematy są bez sensu.

Kupować akwarium i pytać się innych jakie ryby kupować?

No niestety ale sens ma... Lepiej chyba jeśli wcześniej napisze jakie ryby go interesują niż żeby kupił, zrobił zupę rybną i zastanawiał się co zrobić z przerybieniem... Owszem można poczytać, poszukać w sieci i samemu na coś się zdecydować - ale po to jest forum, żeby podyskutować, wymieniać opinie, albo skorzystać z doświadczenia "starszych" akwarystów.

 

Żeby nie było offtopu :

 

Masz akwarium, w którym śmiało możesz mieć większe stadko razborek klinowych - polecam, sam mam i są to naprawdę śliczne ryby. Co do ramirezek to tak jak pisał ktoś wcześniej - nie harem tylko parka 1+1. :) Jeśli nie masz nic do żyworódek - może warto przyjrzeć się jakimś płatkom. Jest wiele bardzo ładnych odmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...