Skocz do zawartości

Długoterminowa pielęgnacja wody!!! zamiast co co dwatygodnie


mmaarriiuuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci, że tez interesowałem się tematem i stosowałem przez jakiś czas ten preparat ale niestety z tymi wymianami to moim zdaniem bujda...Może dasz rade utrzymać parametry na bezpiecznym poziomie ale niestety żaden płyn nie powoduje dezintegracji wszystkiego co ląduje w podłożu :) . Woda nie podmieniana wygląda paskudnie. Poza tym uważam, że im mniej tego typu chemii w akwarium tym lepiej. Na dodatek po co pozbawiać się przyjemności roboty przy zbiorniku :D .Przecież w tym część zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyczytałem o takim środku jak Tetra EasyBalance, który ponoć po użyciu owego środka " zamiast co dwutygodniowych podmian wody, można dokonywać dwa razy do roku". Co myślicie o tym? Jest to realne...

 

no tak.. lecz myślałem również o stosowaniu takiego środka aby utrzymać parametry oraz co miesięcznym czy też dwumiesięcznym czasie i odmulać dno... a w tym mała podmiana wody jakieś 20 % a może stosowanie owego środka i co dwa tygodnie odmulać dno i uzupełnianie braków wody...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem podmiany aż tak często ale w pewnym momencie tak jak napisałem wcześniej woda zaczyna wyglądać brzydko. Zależy to od Ciebie kiedy przestanie Ci się podobać to co widzisz...Generalnie moje zdanie jest takie (myślę, że nie tylko moje) im mniej takich preparaów tym lepiej. Nie wiem co przemawia za tym żeby podmiany zastapić np. easy balance...Nigdy tego nie liczyłem ale wydaje mi się, że podmiana jest tańsza niż kupowanie preparatu, czasowo też nie jest to jakieś wielkie wyrzeczenie poświęcić powiedzmy godzinę tygodniowo. Dno tak czy inaczej przydałoby się odmulić więc wodę podmienisz może w troszkę mniejszej ilości ale zawsze...Może u Ciebie się to sprawdzi, przetestuj przez powiedzmy miesiąc czy 2...Myślę, że dojdziesz do podobnych wniosków. Poza tym ja mam tak, że jak za długo nie grzebię w akwarium to źle się czuję :) Może dlatego u mnie takie wynalazki nie mają racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...