Jump to content

Długoterminowa pielęgnacja wody!!! zamiast co co dwatygodnie


mmaarriiuuss
 Share

Recommended Posts

Powiem Ci, że tez interesowałem się tematem i stosowałem przez jakiś czas ten preparat ale niestety z tymi wymianami to moim zdaniem bujda...Może dasz rade utrzymać parametry na bezpiecznym poziomie ale niestety żaden płyn nie powoduje dezintegracji wszystkiego co ląduje w podłożu :) . Woda nie podmieniana wygląda paskudnie. Poza tym uważam, że im mniej tego typu chemii w akwarium tym lepiej. Na dodatek po co pozbawiać się przyjemności roboty przy zbiorniku :D .Przecież w tym część zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Wyczytałem o takim środku jak Tetra EasyBalance, który ponoć po użyciu owego środka " zamiast co dwutygodniowych podmian wody, można dokonywać dwa razy do roku". Co myślicie o tym? Jest to realne...

 

no tak.. lecz myślałem również o stosowaniu takiego środka aby utrzymać parametry oraz co miesięcznym czy też dwumiesięcznym czasie i odmulać dno... a w tym mała podmiana wody jakieś 20 % a może stosowanie owego środka i co dwa tygodnie odmulać dno i uzupełnianie braków wody...??

Link to comment
Share on other sites

Nie robiłem podmiany aż tak często ale w pewnym momencie tak jak napisałem wcześniej woda zaczyna wyglądać brzydko. Zależy to od Ciebie kiedy przestanie Ci się podobać to co widzisz...Generalnie moje zdanie jest takie (myślę, że nie tylko moje) im mniej takich preparaów tym lepiej. Nie wiem co przemawia za tym żeby podmiany zastapić np. easy balance...Nigdy tego nie liczyłem ale wydaje mi się, że podmiana jest tańsza niż kupowanie preparatu, czasowo też nie jest to jakieś wielkie wyrzeczenie poświęcić powiedzmy godzinę tygodniowo. Dno tak czy inaczej przydałoby się odmulić więc wodę podmienisz może w troszkę mniejszej ilości ale zawsze...Może u Ciebie się to sprawdzi, przetestuj przez powiedzmy miesiąc czy 2...Myślę, że dojdziesz do podobnych wniosków. Poza tym ja mam tak, że jak za długo nie grzebię w akwarium to źle się czuję :) Może dlatego u mnie takie wynalazki nie mają racji bytu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...