Skocz do zawartości

syf w akwarium


Abaddon131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na nic nie czekaj, wymień ten piach na żwirek jak nie umiesz dobrze wypłukać a w ogóle po co go zmieniłeś skoro żwirek był ok?

Jak to nie umie wypłukać? Wyraźnie napisał, że odchody rybek widać na piasku.

Ja bym proponowała odmulić piasek i pokryć go warstwą żwirku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałam kiedyś mieć piasek, do czasu aż nie zobaczyłam u znajomego jak to wygląda. Koszmar ;) Na żwirku nic nie widać jeśli się dba :lol:

Jaki koszmar? Czy wy czasem trochę nie przesadzacie? :zamieszany:

Ja mam piach i u mnie "syfu" nie ma. A to, że sobie jakiś zgniły listek leży czy coś innego to tylko nadaje zbiornikowi bardziej naturalny wygląd. Nie może być tak super sterylnie. Chyba mylicie podłoże w akwarium z dywanem w pokoju.

Czasem wystarczy również zadbać o obsadę np. Kiryski które uwielbiają grzebać w piasku i bardzo ładnie same sprzątają.

U Bojownika też mam piach i ma on już swoją naturalną "warstwę" co mi również nie przeszkadza.

No ale na temat gustów nie ma się co rozwodzić ;). Nie ma co robić z podłoża z piachu takiej tragedii.

 

Na żwirku nic nie widać to fakt ale to też takie dobre do końca nie jest. Skoro nie widać to uważacie, że jest czysto i nie odmulacie ;). Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o odchody ryb, które wyglądają na piachu odrażająco, kiryski się tym raczej nie zajmą :mrgreen:

Może jestem przewrażliwiona na typ punkcie i mam traumę po tym, jak zobaczyłam to u wcześniej wspomnianego kolegi ;) Ja stawiam na żwirek ale przecież każdy ma swój gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o odchody ryb, które wyglądają na piachu odrażająco, kiryski się tym raczej nie zajmą :mrgreen:

Zapewniam Cię, że Kiryski dokładnie przekopują piach i "mielą" wszystko jak leci ;).

Nie jedzą oczywiście odchodów innych ryb. Nikt tu tak nie pisał, duża część idzie pod piach jako nawóz a reszta gdzie popłynie do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...