Skocz do zawartości

Restart, co i jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, w jakim miejscu najlepiej jest założyć akwarium (np. pokój z oknem na północ, czy może południe), ponieważ ja do tej pory miałem w pokoju z oknem od północy, więc docierało tam mniej światła słonecznego, a akwarium w dodatku stało w półce i było otoczone z trzech stron ściankami szafki (z tyłu i po bokach). No i właśnie się zastanawiam, czy to może nie przez to nigdy nie mogłem wyhodować roślinek, nigdy mi się nie rozrastały, zawsze gniły po dwóch tygodniach od wsadzenia. Co do żarówki to miałem 15 W, SunGlo na akwarium 60 litrowe (dużo ludzi mi mówiło, że żarówka jest za słaba na moje akwarium, ale nie jestem pewny czy to do końca przez to, bo mój znajomy w swoim 200l akwa ma 2 żarówki 15 watowe i nie miał żadnego problemu z roślinami czy glonami).

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój brat ma około 400 litrów akwarium i małą świetlówkę 15W a kryptokoryny mu rosną jak szalone a i z glonami nie miał nigdy problemu. Chodzi o to że różne rośliny mają różne wymagania. Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania już były podawane. Użyj opcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaką masz świetlówkę. Jeśli seryjną montowaną fabrycznie w obudowie to wymień ją na akwarystyczną. Rozwój roślinek zależy w dużej mierze od światła ale mają na to wpływ jeszcze inne czynniki jak parametry wody, ilość substancji odżywczych, częstotliwość podmian wody, podłoże, obsada akwarium, napowietrzanie, filtracja...Nie wiem jakie masz roślinki ale niektóre wymagają troche więcej zachodu np. instalacji CO2. Co do światła słonecznego to moim zdaniem jeśli chcesz je wyeliminować całkowicie (czy prawie całkowicie) to powinieneś zainwestować w mocniejsze światło. Wiadomo, że słońce wpływa na rozwój glonów ale przy okazji rośłiny też korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam pytanie co do restartu akwarium. Mam akwarium ponad 8 miesięcy (dość krótko). Niestety popełniłem wiele błędów na początku. Chciałbym zrobić full restart, czyli całkowita zmiana aranżacji: ryb, roślin i dekoracji, podłoża. Moje pytanie dotyczy pozostałości po pierwszej rybkach czyli filtr i grzałka oraz rośliny. Jestem pewnie, że moje ryby chorowały lecz niestety leczenie się nie udało. :( Jak zabezpieczyć się przed czynnikami chorobotwórczymi które mogą zalegać w filtrze lub na grzałce? Co z roślinami w takim wypadku? Jak zdezynfekować te urządzenia aby ich nie zniszczyć???

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...