Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, 2 dni temu zalozylem akwarium, pierwszy raz w zyciu, moja wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona, sklada sie jedynie z tego co mi powiedziala pani w sklepie zoo. mam nadzieje to zmienic. Wracajac do mojego problemu:

 

akwarium - 80L

oswietlenie - 2xneonowka 22W

filtr z napowietrzaniem wg ulotki moze przerobic 320L/h

podloze - typowo zwirowe, troche kamykow, kilka muszelek,(wszystko wyparzylem przed wlozeniem do akwarium

rosliny - 3 szt. nie wiem co to:)takie zwykle,

rybki - 3x molinezja, 5x inna ( podobna do neonki ale ma czerwony swiecacy pasek na brzuchu i grzbiecie) 2x glonojad (malutki)

problem - woda sie zrobila metna i przybiera zielony kolor, przy pierwszym wlewaniu wody dodalem 40ml (Tetra, Aqua safe), takze 1/4 opakowania (Sol niebieska akwariowa - Dako-Art)wszystko zrobilem wg polecen pani z sklepu zoo, brat ma takie samo duze akwarium i takiego problemu nie ma i nie mial. Prosze o jakies info co robie zle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak jakaś ryba Ci się spodoba w sklepie to zapamiętaj jej nazwę i sprawdź w internecie czy masz odpowiedni litraż, czy możesz zapewnić jej odpowiednią temperaturę, czy ryby które masz mogą ze sobą przebywać i ile ryb musisz kupić żeby się dobrze czuły(chodzi mi o rybki typowo stadne). Rośliny też maja swoje wymagania, więc nie kupuj na "pałe" tylko zapoznaj się najpierw z ich wymaganiami bo jak rośliny zaczną gnić a ryby chorować to szybko stracisz chęć na prowadzenie akwarium. Każdy krok powinien być przemyślany. Poczytaj sobie jak wystartować się powinno akwarium żeby nie było przykrych niespodzianek. Tylko nie wpuszczaj mieczyków i molinezji na przyśpieszenie dojrzewania wody....bo i takie komentarze tu widziałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A co do twoich muszelek w akwarium :Muszle (obojętnie jakie) nie nadają się do typowego akwarium słodkowodnego - podnoszą twardość wody (a nie wszystkie ryby tolerują to; większość woli raczej miękką wodę.

 

Co do roślinek to zrób im zdjęcia każdej z osobna i wstaw zdjęcia u nas na forum ''Identyfikacja roślin''

tu są mili ludzie i zawsze pomagają mi tez oni ci powiedzą co to za roślinki a ty sobie zobaczysz jakie wymagania maja one .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomnialem dodac : temp 0k. 26C, podnioslem pokrywe i czuc taki specificzny zapach jaki mozna spotkac przy stawach :( przypuszczam ze to bardzo zle.

Nie potrafie zrobic zdjecia roslin wyraznie, ale najblizsze skojazenia to asparagus i nac pietruszki, podobienstwo lisci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty tam robisz, że po 48h woda zrobiła ci się mętna i zielona :D

Akwarium powinno stać z tydzień-dwa minimum puste, potem dajesz bakterie w płynie i wpuszczasz kilka rybek, za kilka dni znowu parę rybek.

Poczytaj tutaj na forum jak powinno się "startować" akwarium, a pani w sklepie powiedz, że się nie zna na akwarystyce i wciska ci kit bo chce sprzedać i zarobić na tobie.

 

Czytaj tu --> viewtopic.php?f=43&t=6354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...