Jump to content

Zakrwawione Otosy


Kempa88
 Share

Recommended Posts

Otóż mam problem ze swoimi otosami. Każdy jeden wygląda z nich jak "wampir" - ma zaczerwienione wokół swojej przyssawki. W tym samym czasie mam plagę sinic. Czy jest z tym jakiś bezpośredni związek ? Za podłoże mam JBL MANADO, także nie powinno być problemu jeśli chodzi o podłoże. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Link to comment
Share on other sites

Od grzałki odpada....bo grzałki nie mam. Mam dodatkowe oświetlenie, i wszystko tak się grzeje, że bez problemu utrzymuję temp. w dzień 26C, zaś w nocy spada zaledwie o 1C.

 

Niestety, przez kilka godzin, żaden z nich nie chciał osiąść na przedniej lub bocznej szybie, co umożliwiałoby lepsze zdjęcie. Tak przy okazji - to coś na roślince to zielenice ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jak długo masz te otoski? Takie objawy jak na focie pokazałeś dotyczą skrzeli ryb a nie przyssawki.Może to być bakteryjne zapalenie skrzeli albo zmiany spowodowane zbyt dużą różnicą ph i twardości wody przy wpuszczaniu tych ryb po zakupie,nie znaczy że nie możesz ich trzymać przy tych parametrach co podałeś ale z natury ryby te preferują wodę miękką i ph 6-6,5 i zmiana tych parametrów powinna być stopniowa.Takie "poparzenia"alkaliami przy wysokim ph,czy nawet amoniakiem często ulęgają zapaleniom bakteryjnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...