Jump to content

Zakrwawione Otosy

Kempa88
 Share

Recommended Posts

Otóż mam problem ze swoimi otosami. Każdy jeden wygląda z nich jak "wampir" - ma zaczerwienione wokół swojej przyssawki. W tym samym czasie mam plagę sinic. Czy jest z tym jakiś bezpośredni związek ? Za podłoże mam JBL MANADO, także nie powinno być problemu jeśli chodzi o podłoże. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Od grzałki odpada....bo grzałki nie mam. Mam dodatkowe oświetlenie, i wszystko tak się grzeje, że bez problemu utrzymuję temp. w dzień 26C, zaś w nocy spada zaledwie o 1C.

Niestety, przez kilka godzin, żaden z nich nie chciał osiąść na przedniej lub bocznej szybie, co umożliwiałoby lepsze zdjęcie. Tak przy okazji - to coś na roślince to zielenice ?

• 3 weeks later...

A jak długo masz te otoski? Takie objawy jak na focie pokazałeś dotyczą skrzeli ryb a nie przyssawki.Może to być bakteryjne zapalenie skrzeli albo zmiany spowodowane zbyt dużą różnicą ph i twardości wody przy wpuszczaniu tych ryb po zakupie,nie znaczy że nie możesz ich trzymać przy tych parametrach co podałeś ale z natury ryby te preferują wodę miękką i ph 6-6,5 i zmiana tych parametrów powinna być stopniowa.Takie "poparzenia"alkaliami przy wysokim ph,czy nawet amoniakiem często ulęgają zapaleniom bakteryjnym.