Skocz do zawartości

chory Neon Innesa ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium 112l

Parametry

GH 14

KH 7

PH 7,6

NO3 i NO2 0

Filtr eheim 2213 (24h)

oświetlenie 4x18w

podmiana wody raz w tygodniu 20l odstana 24h

Zbiornik gęsto obsadzony roślinami między innymi nurzaniec, cobombo, moczarka, rogata, różnego rodzaju mchy

w zbiorniku korzeń (spreparowany) kamień (sprawdzony metodą octową), lignit podłoże bazaltowe (wszystko to ma znikomy wpływ na parametry wody)

obsada: Bojownik 1+3, Kiryski Panda 7, Neony Innesa 12, krewetki red cherry około 50, ślimaki helenki około 10.

Problem:

post-5650-13685162129653_thumb.jpg

post-5650-13685162130038_thumb.jpg

Pytanie:

Co to za narośl na jamie gębowej Neona Innesa??

Zdjęcia nie są za wyraźne ale się starałem, narośl jest raczej jednolita koloru białego coś w rodzaju pryszcza lub coś w rodzaju twardego odcisku (ciężko to opisać)

Żyje z tym już dość długo ale boje się ze w pewnym momencie narośl nie pozwoli mu na pobieranie pokarmu i zdechnie z głodu, inny Neon ma podobną narośl ale jeszcze małą na razie nie zauważyłem żeby się powiększała ale ten pierwszy na początku też miał narośl małą dopiero po pewnym czasie urosła.

Proszę o ewentualne informację co to takiego i ewentualne sposoby leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to byc nowotwór to info z jednej strony i może to być nowotwór NABŁONIAK

OKOLICZNOŚCI SPRZYJAJĄCE: Występuje najczęściej u ryb żyworodnych o silnej pigmentacji, rozmnażających się w obrębie tego samego stada.

SKUTKI: Postać złośliwa doprowadza do śmierci rybki, postać łagodna do trwałego zniekształcenia ciała.

OBJAWY: Na pysku, skórze i pokrywach skrzelowych występują szaro-brunatne narośla. Oczy mogą być wyłupiaste, pod głową mogą występować opuchnięcia. Narośla różnej barwy występują również na narządach wewnętrznych.

LECZENIE: Choroba nieuleczalna, choć przeważnie nie zaraźliwa.

UWAGI: Chorych ryb nie wolno dopuszczać do rozmnażania, gdyż choroba ma podłoże dziedziczne.

 

jeśli opis powyższy nie pasuje to poszukaj tutaj

viewtopic.php?f=6&t=16197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo FLEXIBAKTERIOZA albo PLEŚNIAWKA. Ale obstawiam to pierwsze:

 

FLEXIBAKTERIOZA:

We wczesnych stadiach stosujemy kapiele krótkotrwałe w r-rze:

- trypaflaviny: 3 kapiele czas kapieli 8 godzin

- chloromycetyny: 40mg /1L czas kapieli 10-20 godzin

W zaawansowanych stadiach choroby naley rybke usmiercic, a reszcie obsady poprawic

warunki oraz zastosowac odkaalnik np. Akryflawina, Trypaflawin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLEXIBAKTERIOZA objawy nie pasują a po za tym ta choroba zabija bardzo szybka a ryba żyje już tak z 3 miesiące o nowotworze słyszałem ale liczyłem na inne sugestie gdyż jest to choroba nieuleczalna :(, objawy pasują do wielu chorób ale też wiele dyskwalifikuje gdyż nie ma innych objawów, rybka nie różni się zachowaniem od zdrowych osobników nie licząc narośli na pyszczku, rybka ma apetyt, nie ma wyłupiastych ani zamglonych oczu, kolor łusek i ukształtowanie nie wskazują że rybka jest chora, któregoś razu rozmawiałem z facetem który trudni się sprzedażą neonów oraz z kobietą z zoolika, kobieta powiedziała że takie narośla leczy Tropicalem CMF (lub coś w tym guście) natomiast hodowca i sprzedawca neonów powiedział że można spróbować kąpieli w soli akwarystycznej, natknąłem się też na forum z wyleczeniem ryby z takim naroślem (był to chyba Kirys Lamparci) Tropicalem Ichitio i nie wiem co przetestować :(.

W sprawie zdjęcia niestety nie da rady aparat jest kiepskiej jakości oraz brak doświadczenia w robieniu zdjęć akwarium

Dzięki za link z chorobami przeczytam uważnie może coś dopasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...