Skocz do zawartości

jak rozmnozyc ksiezniczki z burundi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam 40l i tylko jest tam dobrana para ksiezniczek z burundi maja 7cm i sa troche albino a troche normalne

 

i tylko one tam sa ta para raz skladala ikre ale to bylo w zoologicznym bo tam pan mial wlasnie tylko jednom pare w 30l i wtedy widzialem narybek i wszystko..a co ja musze zrobic zeby je rozmnozyc teraz wykopali pod muszla wielki tunel i tam siedza wiekszosc dnia i biorem piasek do buzi i na zewnatrz wysypuja to znaczy ze powiekszaja se domek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za małe akwarium na ich rozmnozenie :roll::roll::roll:

 

Rozmnażanie

Do rozrodu księżniczce z Burundi wystarcza akwarium o pojemności 100 litrów. Na jego dnie umieszczamy filtr mechaniczny, zawierający między innymi wapień stabilizujący pH. W zbiorniku powinny się znajdować również doniczki bez dna oraz płaskie kamienie, tworzące przestronne pieczary. Do akwarium wprowadza się tylko jedną parę ryb. Samica składa na suficie pieczary około 200 ciemnoczerwonych jaj o średnicy 1 mm. Młode wylegają się po 3 dobach, a po następnych 9 potrafią swobodnie pływać. Rodzice troskliwie opiekują się jajami i narybkiem, często nawet trzema generacjami jednocześnie.

 

zródło: superakwarium.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten pan rozmnozyl tom pare w 30l czesto w sklepach widzialem takie akwa jak np 25l i w nich bylo pelno ich i narybek kolo rodzicow,,i u mojego kolegi tez sie rozmnozyly w 30l

Adrianno nie mam wątpliwosci ze to ty !!

bo tylko ty na forum robisz zamiast kropek .... przecinki ,,,,,, u góry jest to co napisałes i zamiast kropek są przecinki !!!

PS. prosze o sprawdzenie IP użytkownika ..dla pewności !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda ja mówiłem jej ze rozmnozyły sie w 25 l <----- to przed chwila napisał ADRIANNO11 !!!

post juz usunął bo zrozumiał ze jest na koncie Adrianno11 a nie na Narybek !!!

chodzi tu o to ze adrianno11(poddając sie jako Narybek) napisał MIGDAŁKOWI na PW ze facet jakis tam

rozmnozył ksiezniczki w 25 l ...!! Migdałek pomylił sie i napisał ze Narybek mu napisał ze jakis facet

rozmnozył ksiezniczki w 30 l !! i Adrianno11 przed chwilą napisał sprostowanie : nie prawda ja mówiłem jej ze rozmnozyły sie w 25 l .. - post ten usunął bo zorientował sie ze jest na koncie adrianno11 a nie Narybek ...

o to w tym wszystkim chodzi !! wiem ze to skomplikowane ale jestem pewna na 1000% ze ADRIANNO11 TO NARYBEK !!!

ADRIANNO11 przyznaj sie a bedziesz miał mniejszą karę :!::!::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co by sie stalo jezeli bym sie przyznal??no dobra przyznaje sie..ok.pa ;)

wiedziałam ze to ty jestes NARYBEK :!::!::!::!::!::!:

PROSZE O ZBANOWANIE UZYTKOWNIKA ADRIANNO11 , NARYBEK,

AQAMAN , AQAMANN i tym podobnym za to ze jest to jeden uzytkownik..

ktory nie przestrzega zasad na forum ..oraz zakłada niepotrzebne konta i

unika kary :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...