Skocz do zawartości

PlantaMin -NIE,WYBRAŁEM EASY LIFE-BĘDĘ PISAŁ JAK POSTĘTY


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się żeby było sensowne czekanie ze stosowaniem easycarbo, bo ta substancja nie ma pozytywnego wpływu na glony, wręcz przeciwnie. Kiedy ja się zastanawiałem parę miesięcy temu nad stosowaniem easycarbo, to na jakimś forum roślinnym wyczytałem że easycarbo nie jest wykorzystywane przez glony, bo tylko 'rośliny wyższe' w swoich komórkach są w stanie przetworzyć easycarbo(czyli aldehyd glutarowy) na węgiel przyswajalny.

 

Poza tym, podasz nawóz i zanim rośliny zaczną z niego korzystać, to wcześniej skorzystają glony... A te właśnie easycarbo można przydusić ;) Tak więc wydaje mi się, że zabierasz się do tego od złej strony, najpierw easycarbo, potem nawóz, ewentualnie jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także autor tego tematu ma do wyboru 2 dobre nawozy zdaniem 2 użytkowników. Co wybierze to zależy od niego. Pozdrawiam.

 

Myślę,że już wybrałem,sprubuję z PlantaMin a co do easy carbo jako dodatkowo to jeszcze się nie zdecydowałem,żeby zaraz glonów nie było,może zacznę od planty,ewentualnie po pewnym czasie dołączę to drugie.Z roślinkami nie jest aż tak żle ale coś końcówki żółkną po woli i muszę coś z tym zrobić bo mogą polecieć całe,a tego byśmy nie chcieli.

A takie jeszcze jedno pytanie,po jakim czasie będą widoczne zmiany?Miesiąc wystarczy?Może dwa?

Napisz jeszcze jaki masz zbiornik, oświetlenie i podłoże to będzie łatwiej coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także autor tego tematu ma do wyboru 2 dobre nawozy zdaniem 2 użytkowników. Co wybierze to zależy od niego. Pozdrawiam.

 

Myślę,że już wybrałem,sprubuję z PlantaMin a co do easy carbo jako dodatkowo to jeszcze się nie zdecydowałem,żeby zaraz glonów nie było,może zacznę od planty,ewentualnie po pewnym czasie dołączę to drugie.Z roślinkami nie jest aż tak żle ale coś końcówki żółkną po woli i muszę coś z tym zrobić bo mogą polecieć całe,a tego byśmy nie chcieli.

A takie jeszcze jedno pytanie,po jakim czasie będą widoczne zmiany?Miesiąc wystarczy?Może dwa?

Napisz jeszcze jaki masz zbiornik, oświetlenie i podłoże to będzie łatwiej coś doradzić.

 

Zbiornik 50l (24x25x84 )

Oświetlenie - belka hagen'a glo 2x 24w T5.

-świetlówka sylvania aquastar T5 24w-56cm temperatura barwiona 10.000k

-świetlówka sylvania T5 24w-56cm

Teraz już tylko aquastar T5 24w bo miałem wysyp glonu,a od kiedy zrezygnowałem z grolux jest ok, a podłoże to drobny żwirek o granulacji 1-2mm.

 

moje akwa na końcówkach liści widać,że żółkną .

viewtopic.php?f=22&t=24846&st=0&sk=t&sd=a&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę troszkę cienka warstwa tego żwirku tam jest, jak zaczniesz nawozić do słupa wody to korzenie Ci powyłażą co nie będzie zbyt estetycznie wyglądało :zamieszany: a co do nawozów odpuściłbym sobie Tetre tylko zainwestował w linię Easy Life na początek Easy Carbo i Kalium Potassium, a po ok miesiącu Pro Fito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę troszkę cienka warstwa tego żwirku tam jest, jak zaczniesz nawozić do słupa wody to korzenie Ci powyłażą co nie będzie zbyt estetycznie wyglądało :zamieszany: a co do nawozów odpuściłbym sobie Tetre tylko zainwestował w linię Easy Life na początek Easy Carbo i Kalium Potassium, a po ok miesiącu Pro Fito.

 

Cienka warstwa żwiru jest tylko z przodu z tyło jest o wiele więcej.Jednocześnie to podawać tzn w tym samym czasie?Jak to stosować?Również przy podmiankach wody,wlewać bez pośrednio do akwa z butelki czy rozmieszać we wiaderku?

Z tego co wyczytałem producent zaleca tak :

Easy life carbo 1ml/50l co dziennie

Easy kaltium potassium 10ml/100l raz w tygodniu

Easy life pro fito 10ml/100 raz w tygodniu

Tak mam to stosować?

Zaczynam od easy carbo i easy kaltium a po miesiącu easy pro fito tak będzie dobrze?

Podstawowe pytanie jak mam to wlewać do zbiornika,bez pośrednio z butelki czy rozrobić we wodzie z baniaka i dopiero wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim oświetleniu, a masz okoł 1,1 - 1,2 W/L (T5 są wydajniejsze niż T8), zbańczysz na kupnych nawozach.

 

Czeka Cię kolego zakup soli i Mikro Intermagu.

 

A więc wg mnie:

 

MAKRO

Kup na allegro sole: KNO3, K2SO4, MgSO4, KH2PO4

zmieszaj takie dawki:

KNO3 50g

K2SO4 72g

MgSO4 32g

KH2PO4 4,6g

dopełnj wodą do 900ml i podawaj codziennie strzykawką po 3ml. Tak dostarczysz:

K 22ppm tyg

NO3 14ppm tyg

PO4 1,4ppm tyg

i Mg 1,4ppm tyg

dawka dla akwa zarośniętego od 40 do 60 %

 

Na allegromikro intermag kosztuje 3,5zł za 100ml, dodaj do tego 500ml H2O i podawaj niecałe 0,5ml dziennie.

 

To tak by to wyglądało wg mnie.

 

Koszt (z przesyłką):

Sole - 30zł

Mikro - 10zł

 

Makro wystarczy ci na 300 dni, mikro na ze 2 lata. Szybciej wylejesz niż zużyjesz, a całkowity koszt to 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

http://...../

 

Ech, nie nauczycie się.

 

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe... W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://...../

 

Ech, nie nauczycie się.

 

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe... W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

 

To był przykład jak nie powinna wyglądać strona internetowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To był przykład jak nie powinna wyglądać strona internetowa :D

 

Nie klikam w takie linki, bo mnie potem oczy bolą :D

 

Ahaed a może Ty byś pomógł w wyborze co będzie lepsze,muszę przyznać trochę mi namieszali w głowie ;)

 

Dobra dziś zakupiłem Easy life carbo,pro fito i ferro.

Co do carbo i pro fito wiem jak podawać,ale nie ma napisane jak podawać ferro (żelazo) wie ktoś może jak często podawać żelazo?

 

Od dziś będę pisał jak postępy w podawaniu easy life,może ktoś z tego skorzysta.

Tak dla przypomnienia zbiornik 50l.

Dzień pierwszy 1ml-carbo,2,5ml pro fito(tak na początek-bo później zwiększę do 5ml),

i ferro 2,5ml na noc (również zwiększę do 5ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbo możesz podawać bo to węgiel, ale pozostałe makro i mikro dużo taniej wyjdzie w postci soli i mikro intermagu. Ja kupiłem sole w chemicznym u mnie w miescie ale teraz bym kupił na allegro od gościa z Luciny , chyba artsyl albo jakoś tak. On ma i sole i mikro, wyjdzie duzo taniej niż sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbo możesz podawać bo to węgiel, ale pozostałe makro i mikro dużo taniej wyjdzie w postci soli i mikro intermagu. Ja kupiłem sole w chemicznym u mnie w miescie ale teraz bym kupił na allegro od gościa z Luciny , chyba artsyl albo jakoś tak. On ma i sole i mikro, wyjdzie duzo taniej niż sklep.

Dzięki cwic ale już zakupiłem linię easy life- carbo,ferro i pro fito.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dziś dzień trzeci jak podaje easy,na razie bez większych zmian,woda ok,rybki ok- nic lepiej ani gorzej z roślinkami- rozrostu glonów brak-pierwsze efekty ponoć po 2-3 tygodniach,zobaczymy, a na razie podaje bez zmian :

 

-easy carbo raz dziennie po 1ml

-easy ferro raz dziennie 2,5ml-ale po 2 tyg.zwiększę do 5ml ( żelazo oczywiście podaje na noc ).

 

 

Od 4 dnia podaje 2ml carbo i 3ml ferro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...