Skocz do zawartości

PlantaMin -NIE,WYBRAŁEM EASY LIFE-BĘDĘ PISAŁ JAK POSTĘTY


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym nawozie?Można go używać jako jedyny nawóz?

Używa go ktoś,jeśli tak to w jakich dawkach go używać?Gdzieś czytałem,że na pewno nie tak jak zaleca producent bo ponoć wchodzą glony.

Nigdy nie stosowałem nawozów,ale teraz spróbuje ponieważ w nowo założonym zbiorniku pomału zaczynają schną końcówki roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten nawóz w dawkach zalecanych przez producenta i szczerze mówiąc rewelacji po nim nie było widać.Lepiej stosować sole,przynoszą bardzo dobre efekty za niewielką cenę ;)

 

A dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym nawozie?Można go używać jako jedyny nawóz?

Używa go ktoś,jeśli tak to w jakich dawkach go używać?Gdzieś czytałem,że na pewno nie tak jak zaleca producent bo ponoć wchodzą glony.

Nigdy nie stosowałem nawozów,ale teraz spróbuje ponieważ w nowo założonym zbiorniku pomału zaczynają schną końcówki roślin.

Ja z kolei mogę pochwalić ten nawóz. Stosowałem go bardzo długo i według zaleceń producenta i rośliny miały powera ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym nawozie?Można go używać jako jedyny nawóz?

Używa go ktoś,jeśli tak to w jakich dawkach go używać?Gdzieś czytałem,że na pewno nie tak jak zaleca producent bo ponoć wchodzą glony.

Nigdy nie stosowałem nawozów,ale teraz spróbuje ponieważ w nowo założonym zbiorniku pomału zaczynają schną końcówki roślin.

Ja z kolei mogę pochwalić ten nawóz. Stosowałem go bardzo długo i według zaleceń producenta i rośliny miały powera ;).

To już go nie stosujesz?A teraz co stosujesz jak mogę zapytać?Zastanawiam się również nad Easy-Life EasyCarbo ,sam nie wiem,roślinki mam raczej mało wymagające.

A jak dawkować tą tetrę- zbiornik 50l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz w tej chwili stosuje brat w 250L sprawdza się idealnie ; ). Ja jednak szukam tańszego nawozu i zamówiłem wczoraj na allegro kulki gliniano torfowe. Także Planta Min jest bardzo dobry tylko cena trochę za duża...

 

Również zastanawiam się nad kupieniem EasyCarbo słyszałem o nim od hodowców roślin wiele ciepłych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz w tej chwili stosuje brat w 250L sprawdza się idealnie ; ). Ja jednak szukam tańszego nawozu i zamówiłem wczoraj na allegro kulki gliniano torfowe. Także Planta Min jest bardzo dobry tylko cena trochę za duża...

 

Również zastanawiam się nad kupieniem EasyCarbo słyszałem o nim od hodowców roślin wiele ciepłych słów.[/quA

 

A nie wiesz jak brat podaje plante min?Mógłbyś podpytać?

Interesuje mnie ile podać na starcie i później co jaki czas i ile tego stosować>A jak to podaje się do wody-miesza się w wodzie np we wiaderku i wlewa się,czy od razu z butelki do akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie w ogóle cała linia nawozów firmy Easy Life jest godna polecenia. Stosowałem i stosuje Easy Carbo, Kalium Potassium i ProFito i jestem bardzo zadowolony.

 

A jak to stosujesz?Interesuje mnie ile podać na starcie i później co jaki czas i ile tego stosować>A jak to podaje się do wody-miesza się w wodzie np we wiaderku i wlewa się,czy od razu z butelki do akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz w tej chwili stosuje brat w 250L sprawdza się idealnie ; ). Ja jednak szukam tańszego nawozu i zamówiłem wczoraj na allegro kulki gliniano torfowe. Także Planta Min jest bardzo dobry tylko cena trochę za duża...

 

Również zastanawiam się nad kupieniem EasyCarbo słyszałem o nim od hodowców roślin wiele ciepłych słów.[/quA

 

A nie wiesz jak brat podaje plante min?Mógłbyś podpytać?

Interesuje mnie ile podać na starcie i później co jaki czas i ile tego stosować>A jak to podaje się do wody-miesza się w wodzie np we wiaderku i wlewa się,czy od razu z butelki do akwa?

Stosuje według zaleceń na opakowaniu ;p.

 

Tetra Planta Min wlewaj tylko podczas podmiany wody. Nigdy bez podmiany nie wlewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz w tej chwili stosuje brat w 250L sprawdza się idealnie ; ). Ja jednak szukam tańszego nawozu i zamówiłem wczoraj na allegro kulki gliniano torfowe. Także Planta Min jest bardzo dobry tylko cena trochę za duża...

 

Również zastanawiam się nad kupieniem EasyCarbo słyszałem o nim od hodowców roślin wiele ciepłych słów.[/quA

 

A nie wiesz jak brat podaje plante min?Mógłbyś podpytać?

Interesuje mnie ile podać na starcie i później co jaki czas i ile tego stosować>A jak to podaje się do wody-miesza się w wodzie np we wiaderku i wlewa się,czy od razu z butelki do akwa?

Stosuje według zaleceń na opakowaniu ;p.

 

Tetra Planta Min wlewaj tylko podczas podmiany wody. Nigdy bez podmiany nie wlewaj.

Dzięki, a dlaczego tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz wtedy osiąga swoje maksimum składników we wodzie. Rośliny po podmianie szybciej go pochłaniają.

 

To już coś wiem ,dzięki,a nie orientujesz się czy można razem stosować Tetra PlantaMin i Easy life easy Carbo ?To przy co tygodniowych podmiankach 10l wody=5ml planty,tak?

A na start wlać coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z tym "więcej" żeby glony się nie pojawiły ;) A easy carbo możesz spokojnie stosować z tym nawozem :).

 

A nawóz lej co drugą podmianę, czyli co 2 tygodnie.

 

A no właśnie.Czyli tak planta min co 2 tygodnie przy podmiance,a ten easy carbo jak stosować?

Gdzieś czytałem,że 2ml co dziennie?Prawda to?

Chciałbym wiedzieć dokładnie bo nigdy tego nie używałem i boje się żeby rybką krzywdy nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Sera florena . I jestem z niego zadowolony

Nawóz dodatkowo zawiera szalet żelazowy a co najważniejsze dawkowany co tydzień podczas podmiany.

Jedyny minus to to że zawiera Cu i nie daje go do akwarium z krewetkami.

I po co robić zamęt w głowie z kolejnym nawozem? Już ustaliliśmy co kolega chce lać do akwarium.

 

Easy Carbo nie stosowałem jeszcze, ale to w zaleceniach producenta pisze ile ml dziennie masz wlewać do akwarium przy jak zarośniętym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także autor tego tematu ma do wyboru 2 dobre nawozy zdaniem 2 użytkowników. Co wybierze to zależy od niego. Pozdrawiam.

 

Myślę,że już wybrałem,sprubuję z PlantaMin a co do easy carbo jako dodatkowo to jeszcze się nie zdecydowałem,żeby zaraz glonów nie było,może zacznę od planty,ewentualnie po pewnym czasie dołączę to drugie.Z roślinkami nie jest aż tak żle ale coś końcówki żółkną po woli i muszę coś z tym zrobić bo mogą polecieć całe,a tego byśmy nie chcieli.

A takie jeszcze jedno pytanie,po jakim czasie będą widoczne zmiany?Miesiąc wystarczy?Może dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...