Jump to content
Sign in to follow this  
Letys

Problemów z podłożem ciąg dalszy.

Recommended Posts

Witam.

Dokładnie sprawa wygląda tak. Zbiorniczek o powierzchni 26x26 cm. Na samo dno idą posypki (Bacter 100, Clear Super, Penac P, Penac W, Tourmaline BC) po jednej łyżeczce (miarka ADA) z każdej. Na to litr Power Sand Special. Kolejną warstwa jest Oliver Knott Nature Soil Powder. No i tu pojawia się problem. W wielu miejscach spotkałem się ze zdjęciami, na których ludzie oddzielają warstwę posypek i Power Sand od granulatu (np. http://upload.fototube.pl/pictures/06a.jpg ). Na tym zdjęciu nie wiem czym autor oddzielił Power Sand ale przeczytałem gdzieś o przykrywaniu nawozu moskitierą. Czy to konieczne? Lub może nie konieczne ale zalecane? Czym najlepiej przykryć warstwę nawozu, żeby nie wpływać niekorzystnie na środowisko w zbiorniku?

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Zalecane ale nie obowiązkowe. Chodzi głownie o to, że podczas jakiś zmian, przesadzania, układania dekoracji itp. Nie wyciągniesz tego wszystkiego do "wody". Będzie sobie spokojnie siedzieć pod podłożem. Czasem zmiana dekoracji równa się z małą demolką podłoża. Siatka zabezpiecza przed wymieszaniem tego wszystkiego.