Skocz do zawartości

Odbiło mu? Samiec sajica napastuje małżonkę...


Snajpa19992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Postanowiłem odnieść się do Waszej wiedzy i doświadczenia, by dowiedzieć się o co właściwie chodzi samcowi pielęgnicy sajica, któremu coś odbiło przed 3 dniami.

Ale do rzeczy: otóż mam w akwa dobraną (tak sądziłem) parkę pielęgnicy sajica. Jak dotychczas była wielka miłość między nimi, wspólnie przeganiali dwie pozostałe samice, które niedługo i tak oddam do zoologa... aż tu nagle, 3 dni temu ku mojemu zaskoczeniu parka zaczęła się przepychać, samiec wyraźnie nacierał na wybrankę, przez co doprowadził do uszkodzenia skóry na jej głowie (niegroźne odrapanie, ale jednak). Mało tego, samica nie pozostawała dłużna i też próbowała swoich sił w przepychance. Do tego, żadna ze stron nie uciekała a jak odpuszczały na chwilę to znów zdarzało im sie pogonić niechciane koleżanki... Wczoraj i dziś znów to samo, ale nie tak ostro... Nie wygląda mi to na zaloty, bo na przepychankach sie kończy, kokosy puste, jaskinia pusta, podłoże też, więc jaj nie niesie samiczka...

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej na dniach dojdzie do tarła.

Samiec jest napalony,ale samica jeszcze nie jest w pełni gotowa,stąd zachowanie samca.

Przynajmniej tak miałem u siebie z pomarańczami.Później to samica obijała samca,a w końcu się dogadały i doszło do tarła.

Aha,jeżeli to będzie ich pierwsze tarło,to możesz nie doczekać narybku.

U mnie po wykluciu się młodych samica przeniosła je do dołka,a po godzinie zjadła.Chyba brak doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja była podobna ale na odwrót.Były bardzo miłe dla siebie w okresie tarła a gdy narybek zginął(baniak ogólny z innymi pielęgnicami) to zaczęły się ganiac tak jakby jedna drugą obwiniała za stratę narybku.

Może właśnie wcześniej miały ikre której nie zauważyłeś dlatego były miłe dla siebie a gdy ikra zginęła to zaczęły się ganiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...