Skocz do zawartości

Co to za glony na podłożu?


cristopor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

cały czas mam problem z glonami, które obrastają mi kamyszki żwirku w podłożu i dolne liście kryptokoryny.

ten sam glon obrasta mi filtr który służy mi za dyfuzor do CO2.

Glony maja kolor taki ni to czarny ni to szary i bardzo drobne malutkie włoski.

Czym to jest spowodowane?

Może być spowodowane małym ruchem wody przy podłożu?

Zdjęcie całego zbiornika znajduje się w linku poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełno jest info na forum o tych glonach wystarczy poszukać powoduje je zbyd duży obieg wody tzn np przy wylocie filtra, dużo światła lub nie odpowiednie za mocna światło, za mało co2 brudny filtr pełno przyczyn

proponuje wsadzić kilka roślin szybko rosnących podawać easy carbo zmniejszyć czas świecenia

tutaj fajnie jest opisane

http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=1573.0

pamiętajmy należy znaleźć przyczynę a nie leczyć bezsensownie chemią, chemia tylko w ostateczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często podmieniaj wodę oraz włóż kilka szyszek olchy czarnej i dbaj o jej właściwe parametry, przede wszystkim obniżenie twardości

Nie zgadzam się do końca z tobą.

Gdyż jest to bakteria która powoduje pojawienie się krasnorostów.I nie zależny to od ruchu wody.Powodów jest mnóstwo,ja z doświadczenie wiem ze zbyt częsta podmiana,i rzadkie czyszczenie filtrów powoduje właśnie wykwit krasnorostów.Ja ci doradzę tak.

Zmniejsz podmiany wody,wyczyść filtr,i zacznij stosować zielona herbatę,jena szklaka herbaty na dwa dni,później zmniejszaj dawki jak zobaczysz ze zacznie działać.Ja stosowałem również co2 w płynie ale to już większy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszki spowodują obniżenie twardości( tu się zgodze) wypukanie filtra raczej powinno spowodować wypukanie bakterii i rozpoczęcie zawiązywania się ich na nowo w filtrze z resztą zrobi jak uważa i sądzi za słuszne a co do cherbaty podobno działa nie sprawdzałem sam ale nie szklanka na dobę tylko 1-2 łyżek na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem 3 miesiące z krasnorostami,sprawdziłem i testowałem wile rozwiązań.

Filtr czyści się w wodzie z akwarium,ja lałem szklankę codziennie a posiadam akwarium 200 litrowe,dodatkowo po upływie tygodnia zacząłem stosować Co2 w płynie 3 krotnie przekraczając dawkę zalecaną,3 tygodnie i krasnorosty zaczęły umierać,następnie czyszczenie roślin i kamieni i korzeń,miną 1 miesiąc i żadnych krasnorostów, stosuje teraz tylko co2 w płynie raz na miesiąc szklanka zielonej herbaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła cyrkulacja wody w Zbiorniku.Czytałem ze woda powinna opływać roślinki tak aby był delikatny ruch roślin.Oczywiście Carbo podajesz w 3 krotnie większej dawce..

Wylot z filtra skieruj przez środek zbiornika,dobrze jest również stosować zielona herbatę rzazem z Carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie wzrost krasnorostów był bezpośrednio związany z niedoborem CO2. Zmniejszyłam lekko nawożenie i wymieniam zacier co tydzień a nie co dwa i jest czyściutko ;)

 

Mówi Pani, że niedobór CO2, w takim razie nie rozumiem, dlaczego zaleca się zaprzestanie nawożenia przy walce z glonami. Ale to chyba zależy od ilości roślin w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wzrost krasnorostów był bezpośrednio związany z niedoborem CO2. Zmniejszyłam lekko nawożenie i wymieniam zacier co tydzień a nie co dwa i jest czyściutko ;)

 

Mówi Pani, że niedobór CO2, w takim razie nie rozumiem, dlaczego zaleca się zaprzestanie nawożenia przy walce z glonami. Ale to chyba zależy od ilości roślin w zbiorniku.

U mnie również krasnorosty skapitulowały po podawaniu co2 i zwiększeniu dawki easy carbo (x3),podmieniałem 30% wody co 2 dni

zainfekowane roślin poszły do śmietnika w ich miejsce wsadziłem nowe wywar z szyszek olchy też stosowałem,zaprzestanie nawożenia owszem pomaga jak najbardziej chodzi o inne nawozy poza co2 i EC.

Krasnale lubią nurt wody dlatego rosną przy wylocie z filtra lub deszczowni.Też je tam mam i mi nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...