Skocz do zawartości

SLIMAKI


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie Mirek,pochodze ze swietokrzyskiego mam 50 lat,jestem dosc starym prykiem nie tak jak Wy drodzy hobbisci.Potrzebuje porady,akwarium mam od niedawna 2 lata. Wszystko jak najbardziej tylko jeden problem to slimaki,zjadaja mi roslinki.Jak pozbyc sie slimakow,jest ich duzo a sa male.Z gory dziekuje za dobre rady.mirass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imie Mirek,pochodze ze swietokrzyskiego mam 50 lat,jestem dosc starym prykiem nie tak jak Wy drodzy hobbisci.Potrzebuje porady,akwarium mam od niedawna 2 lata. Wszystko jak najbardziej tylko jeden problem to slimaki,zjadaja mi roslinki.Jak pozbyc sie slimakow,jest ich duzo a sa male.Z gory dziekuje za dobre rady.mirass

 

A jaki masz zbiornik ( pytam o litraż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dl.70cm,szer.30cm,wys.35cm / okolo 80 l/

 

To albo kup helenkę albo jak koleżanka z forum radziła-włóż do akwa plasterek marchewki(ślimaki ją lubią) i jak się zejdą do niej to wyciągasz je z marchewką,tak parę razy i po ślimakach.Dobrze akwa ze ślimaków czyszczą bocje ale na nie niestety za mały litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie oddałabym kilka Helenek, są mlode i rewelacyjnie poradziłyby sobie ze ślimakami. W tamtym roku kupowalam kilka helenek 8zł szt, a podobno ilość helenek przelicza się jedna na 10l wody. Jak kolega by sobie po nie przyjechał, to chętnie oddam, nie mam sumienia wysyłać ich kurierem....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...