Skocz do zawartości

Problem z żabienica.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od pewnego czasu moja żabienica traci kolor,i liście strasznie dziurawieją.Obserwowałem w dzień czy ryby jej nie jedzą ale praktycznie jej nie dotykały,ślimaków tez nie mam.Nie nawożę roślin..Mam ja od ponad roku,nigdy wcześniej nie było czegoś takiego.Wodę podmieniam co dwa tygodnie około 30%. mam akwa 54litry.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma za dużo światła.Nie potrzebuje nawozu ale światła nie lubi.Może jakąś roślinkę przesadziłeś w krótkim czasie?Ta dawała jej cień.Miałem tak u kolegi.Moja rośnie w cieniu innych roślin bdb.Bez nawożenia.Trochę światła tam dociera ale niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma za dużo światła.Nie potrzebuje nawozu ale światła nie lubi.Może jakąś roślinkę przesadziłeś w krótkim czasie?Ta dawała jej cień.Miałem tak u kolegi.Moja rośnie w cieniu innych roślin bdb.Bez nawożenia.Trochę światła tam dociera ale niewiele.

Powiem i tobie.

Jeśli nie potrafisz pomóc ,to nie przeszkadzaj---ok ;) To nie wina światła,a brak makro i mikro.

Roślinka jak już ktoś to powiedział jest głodna i dziury świadczą o braku pewnych nawozów.Proponuję ci zrobić testy na zawartość Fe i podawać potas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...