Skocz do zawartości

Molinezja, Mieczyk, Skalar - chudnięcie WAŻNE!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu (kilka tygodni) co tydzień pada mi rybka. Zaczęło się od żółtej molinezji która miała następujące objawy: chudnięcie, brak sił, leżenie na dnie (na boku), pływanie głową do góry, brak ruchów płetw ogonowych (jak by miała paraliż), lecz miała apetyt bo zawsze dopływała do pokarmu. I tak było z resztą padniętych ryb: 2 mieczyki, 2 skalary, 1 molinezja żółta.

W akwarium temp. utrzymuje 27C, podmiana wody raz na tydzień około 1/3 zbiornika (112l ma akwarium). Filtr kubełkowy. Napowietrzacz z dwiema kulkami. Raz na tydzień mam włączoną lampę UV na 3-4 godz. W akwarium znajduje się podłoże dla roślin które zakupiłem w sklepie zoologicznym,żwir,kilka kamieni,korzeń obrośnięty mchami. Grzałka z termostatem, również mam założone tło strukturalne. Rośliny to zwartka aponogetonolistna ładnie rosnąca. Rybki jakie mam to: 2 glonojady wielkości 10 cm, 2 otoski, 4 molinezje żółte, 1 skalar, 2 mieczyki, 4 kiryski, 2 gupiki, około 18 szt. w kotniku małych gupików, 4 ślimaki Helena.

Przebyte choroby: kiedyś miałem ospę ale szybko kupiłem preparat , odpowiednia temp. i było ok.

Co do wody nie znam parametrów.

Proszę o pomoc w sprawie leczenia pozostałych rybek. Co jest powodem tych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten sam przypadek u gupiczki. Do tej pory nie mogę doszukać się przyczyny, choć rozważam wiele opcji, m.in. zarybienie zbiornika, złe odżywianie, rzadka podmiana wody, problem z pęcherzem pławnym,... Co do Cb, to co najwyżej masz ciut za dużo rybek (o mnie to już wgl nie wspominając :lol: ), ale regularnie podmieniasz wodę. I, no właśnie, jak tam stoisz z pokarmem dla rybek ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...