Jump to content
Sign in to follow this  
Letys

Czym różnią się podłoża od ADA?

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między Amazonia II i Africana. Chodzi w obu przypadkach o wersję Powder ale nie sądze, żeby miało to jakiś wpływ. O różnicę w kolorze też nie pytam. Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi?

 

Przy okazji: czy w zbiorniku o pojemności 30l jest sens ułożenia na dnie (pod Amazonią II lub ewentualną Africaną) Power Sand Special M (zbiornik ma wysokość 45cm)? Nie chciałbym przesadzić i zacząć walczyć z roślinnością zarastającą po brzegi zbiornik, a boję się, że Power Sand coś takiego mógłby spowodować. Jednak wolę zapytać. Nie znam jeszcze dokładnej flory jaka znajdzie się w akwarium ale zbiornik oświetlać będą Aquael Ecolight Sunny 11W (6500K) i Aquael Ecolight Plant 11W (8000K).

 

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym przesadzić i zacząć walczyć z roślinnością zarastającą po brzegi zbiornik, a boję się, że Power Sand coś takiego mógłby spowodować

To po co Ci podłoże pod rośliny, skoro nie chcesz się cieszyć ich rozrostem i bawić w formowanie aranżacji ? :aniol_diabel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcę żeby ładnie rosły i były zdrowe ale nie wiem czy w tak małym zbiorniku nie "przedobrzę" i nie zaczną się rozrastać za bardzo. Dlatego pytam czy sama Amazonia/Africana wystarczy. Przykro mi mardow ale Twoja odpowiedź nie wniosła nic do tematu. Proszę ponownie kogoś kto zna odpowiedź na pytanie czym różni się Amazonia II od Africany o opisanie mi tej różnicy. Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Jednak nurtuje mnie jeszcze coś. Skoro wodne rośliny lepiej rosną w podłożu o podwyższonej zawartości azotu to Africana zdaje się odpadać i wracam do punktu wyjściowego czyli Amazonii II (nie chcę Amazonii zwykłej bo czytałem, że bardziej barwi wodę). Ale sęk w tym, że chciałbym (o ile to możliwe i sensowne) pobawić się z aranżacją na brązowym podłożu (stąd zainteresowanie Africaną i Malayą). Jednak skoro brązowe podłoża ADA odpadają to muszę szukać dalej. I tu pomyślałem o brązowym Oliver Knott Nature Soil (również w wersji Powder). Czy ktoś mógłby porównać Amazonię II i Oliver Knott Nature Soil? Byłbym ogromnie wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×