Skocz do zawartości

Czym różnią się podłoża od ADA?


Letys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między Amazonia II i Africana. Chodzi w obu przypadkach o wersję Powder ale nie sądze, żeby miało to jakiś wpływ. O różnicę w kolorze też nie pytam. Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi?

 

Przy okazji: czy w zbiorniku o pojemności 30l jest sens ułożenia na dnie (pod Amazonią II lub ewentualną Africaną) Power Sand Special M (zbiornik ma wysokość 45cm)? Nie chciałbym przesadzić i zacząć walczyć z roślinnością zarastającą po brzegi zbiornik, a boję się, że Power Sand coś takiego mógłby spowodować. Jednak wolę zapytać. Nie znam jeszcze dokładnej flory jaka znajdzie się w akwarium ale zbiornik oświetlać będą Aquael Ecolight Sunny 11W (6500K) i Aquael Ecolight Plant 11W (8000K).

 

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby ładnie rosły i były zdrowe ale nie wiem czy w tak małym zbiorniku nie "przedobrzę" i nie zaczną się rozrastać za bardzo. Dlatego pytam czy sama Amazonia/Africana wystarczy. Przykro mi mardow ale Twoja odpowiedź nie wniosła nic do tematu. Proszę ponownie kogoś kto zna odpowiedź na pytanie czym różni się Amazonia II od Africany o opisanie mi tej różnicy. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam twoje pytanie za ...

W linku znajdziesz odpowiedź -

1. http://aquascaping.flowgrow.de/aquascaping/naehrstoffe/111-ada-aqua-soil-analyse

2. http://i54.tinypic.com/sxdwnt.jpg

Tak na marginesie - o akwarium się dba, rośliny się przycina, w ten sposób nie dopuszczasz do zarośnięcia baniaka itd., itd. ...- ciekawe czy teraz "wniosłem coś do tematu" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jednak nurtuje mnie jeszcze coś. Skoro wodne rośliny lepiej rosną w podłożu o podwyższonej zawartości azotu to Africana zdaje się odpadać i wracam do punktu wyjściowego czyli Amazonii II (nie chcę Amazonii zwykłej bo czytałem, że bardziej barwi wodę). Ale sęk w tym, że chciałbym (o ile to możliwe i sensowne) pobawić się z aranżacją na brązowym podłożu (stąd zainteresowanie Africaną i Malayą). Jednak skoro brązowe podłoża ADA odpadają to muszę szukać dalej. I tu pomyślałem o brązowym Oliver Knott Nature Soil (również w wersji Powder). Czy ktoś mógłby porównać Amazonię II i Oliver Knott Nature Soil? Byłbym ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...