Skocz do zawartości

obumieranie roślin - przezroczyste liście


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czy możecie mi powiedzieć co może brakować tej roślinie, liście robią się przeźroczyste i obumierają. Zmieniłem juz nawóz na inny (obecnie używam AQUAFLORA), zmieniłem również oświetlenie z 2x18W na 2x20W (Flora Go, Sun Go firmy Hagen). Zdjęcie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin a nawet 11 (ustaliłem sobie, że będzie światło od 12.00 do 22.00 lub 23.00). Co do składników to już sam nie wiem jak pisąlme wcześniej zmieniłem nawóz na inny, podłoże to ziemia dla roślin akwariowych (nie pamiętam już firmy), drobny żwir. Akwarium 112 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka długo Ci się nie uchowa gdyż do zdrowego jej wzrostu niezbędny jest CO2. Ona CO2 dosłownie pożera a nie wchłania. Mam 3 te roślinki i każda z nich zaczęła obumierać. Dopiero po rozmowie z hodowcą dowiedziałem się, że musi być dozowane, CO2 nawet to w płynie. Po dwóch tygodniach nie ma dnia abym nie widział nowych listków. Robi mi się taki gąszcz, że muszę odcinać liście. Druga sprawa to światło. Masz 40W na 112 litrów. Ta roślinka wymaga znacznie mocniejszego światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oddałem glonojady bo mi tak polecił sprzedawca. Co do CO2 to muszę spróbować. Zobaczę czy rośliny jeszcze lepiej będą rosły. Dziękuję za podpowiedź z tym CO2.

 

A mam jeszcze takie pytanie, skoro te rośliny tak potrzebują dużo CO2 to może nie włączać napowietrzania, aby nie wybijać Co2 z akwarium. Do tej pory włączałem tylko na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podajesz Co2 napowietrzacz chodzi mi o brzeczyk to wylacz jak masz filter to wylacz dozownik powietrza przeplyw wody musi byc bo bakterie zgina! z nawozow polecam ferro+ i florene twojm roslinkom brakuje potasu i to nie wina glonojadow poprostu glonojady zjadaly martwe czastki roslin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...