Skocz do zawartości

[200l] Potrzebna pomoc


Radian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna mam zbiornik 200 litrów, to moje pierwsze akwarium :roll:

 

Jak na razie mieszkańcami są:

24 neony czerwone

1 bocja wspaniała

3 zbrojniki niebieskie

2 kirysy pstre

 

Chciałbym jeszcze jakiś parę rybek tylko nie wiem co. Coś średniej wielkości i kolorowe, aby prezentowało się fajnie w akwarium.

Podłoże mam z czarnego żwiru bazaltowego + biała kryjówka (jakaś ceramika chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekd72 ja mysle ze warunki to on ma dobre ale tak jak napisał to jego pierwsze akwa wiec paletki raczej sie nie nadają dla poczatkującego bo są trudne w hodowli :) wiec paletek nie polecam :)

Polecam :

skalary

gurami

pielegnice

pyszczaki

wybierz rybki ktore ci sie podobają z tego zestawu a pomozemy dobrac do nich obsade :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice i pyszczaki są agresywne i pewnie by mi połowę akwa powybijały ;)

 

Grzałkę mam 100 W, filtr zewnętrzny kubełkowy ale wydajnością na 80 litrów, chcę go się pozbyć jak najszybciej i kupic tertra EX700.

 

W piatek ma być dostawa nowych rybek, może uda mi się wyszpącić

gurami mozaikowe

1 bojownika syjamskiego

1 skalara

pielegnioce ramirezke

Jeszcze aby 2 dni i będę wiedział w czym wybór jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kolego, ładne akwa sobie sprawiłeś na początek. Czyli:

a)wybierz, czy chcesz biotop, paletkarium(chociaż bym dla Ciebie nie polecał) czy zbiorowe

b)czy postawisz na jedną wielką rybę(np.ducha amazońskiego)i kilka średnich(np.skalary,pielęgnice), czy na małe(neonki,bystrzyki,razbory,) i średnie(bojownik,gurami,prętniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekd72 ja mysle ze warunki to on ma dobre ale tak jak napisał to jego pierwsze akwa wiec paletki raczej sie nie nadają dla poczatkującego bo są trudne w hodowli :) wiec paletek nie polecam :)

Polecam :

skalary

gurami

pielegnice

pyszczaki

wybierz rybki ktore ci sie podobają z tego zestawu a pomozemy dobrac do nich obsade :)

Pozdrawiam :)

a dlaczego nie!może kupić pierwsze ryby i się uczyć, kiedyś i tak będzie ten pierwszy raz ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetka mi się bardzo podoba, możliwe że zamiast skalarów kupię jedną, będzie królem/królową akwa :D

 

A mam pytanko

http://www.allegro.pl/item527951044_tet ... _tetr.html

Myślę nad zakupem tego, czy dokupować jeszcze napowietrzacz?

I czy konieczne jest szykowanie się kupno instalacji Co2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paletkach to ja sie nie znam wlasciwie to wiem tylko ze sa wymagajace i drogie ale jedno wiem na pewno, co z tego ze jest sie krolem/krolowa jesli jest sie samotnym (nie polecam trzymania pojedynczej paletki)

nie tak wymagające jak by się wydawało ;) a porównując królową z gupikiem w 25l to na pewno,liczy się tylko systematyczność w podmianach wody i utrzymanie jej w takich samych parametrach ;) a cena :?:wiadomo królowa będzie droższa od giermka :D:D:D coś za coś ,szkoda zmarnować dorodny zbiornik na giermków ;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice i pyszczaki są agresywne i pewnie by mi połowę akwa powybijały ;)

 

Grzałkę mam 100 W, filtr zewnętrzny kubełkowy ale wydajnością na 80 litrów, chcę go się pozbyć jak najszybciej i kupic tertra EX700.

 

W piatek ma być dostawa nowych rybek, może uda mi się wyszpącić

gurami mozaikowe

1 bojownika syjamskiego

1 skalara

pielegnioce ramirezke

Jeszcze aby 2 dni i będę wiedział w czym wybór jest.

jak zmieniasz filtr zainwestuj w ex 1200 ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie kupuj jednej paletki, są to ryby stadne, minimum 6 sztuk , a poza tym nie polecam Ci w ogóle tych ryb na początek, ponieważ są to bardzo wymagające ryby i podejrzewam, że Ci padną. Poza tym ja paletki trzymam same bez żadnych innych ryb, tylko kiryski + glonojady.

 

Na twoim miejscu zarybił bym akwa tęczankami , tęczanki rózne odmniany + te neonki które już masz + dużo zieleni = wspaniały efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl o pielegniczkach ramireza i barwniak czerwonobrzuchy a tetra ex 1200 odradzam gdyz na rynku jest wadliwa seria i zawor przeciwzwrotny przecieka wiem bo mialem teraz taki filtr i przeciekal dostalem nowy z gwarancji i to samo teraz wziolem JBL e1500 ale z tego co wiem ex 700 jest bez tej wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zakupach :)

Obezna obsada to:

2 bocje wspaniałe

2 bocje striata (pregowana) ale oddaje jak najszybciej, agresywne jak cholera. Koles w sklepie powiedział mi że spokojne. A non stop atakują mi wszystkie rybki.

4 kirysy spiżowe

3 glonojady zbrojniki niebieskie (jedne do pozbycia się w poniedziałek)

23 neony czerwone (1 już zjedzony, ale 2 jeszcze szukam bo jest 21)

2 mieczyki czerwone calutkie ;]

2 gurami mozaikowy

2 prętniki karłowe

4 pielęgniczki Ramireza (1 jest jakaś opętana, gania resztę pielęgniczek irokez czarny, i gryzie.

2 skalary biały i czerowny, podobno jakieś mniejsza odmiana od tych pospolitych

 

Kupiłem filtr EHEIM classic 2213, wydajność 440 l/h mac do 250 litrów.

Jakieś sugestie, lub aluzje? Strasznie mam mętną wodę w akwarium, nie wiem czy za dużo dałem pokarmu, czy to przez ten filtr, że tak napowietrza akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bocję wspaniała, to jednak ryba stadna więć jak juz oddasz te dwie pręgowane to dokup jeszcze 2 wspaniałe.

 

Jeśli chodzi o mętną wodę to słyszałem o takiej zasadzie, iż dobrze jest kiedy filtr w ciągu godziny przefiltrowuje 3krotna pojemność akwa w twoim wypadku bedzie to musialo być 600L/h.

Oczywiście może to też być spowodowane zbyt dużą ilościa pokarmu zbyt słabym napowietrzaniem, przyczyn może być cała masa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę zaczyna się dziać w zbiorniku moim ;)

 

A teraz inne pytanie, zakupiłem super korzeń dębowy, ale z racji jego rozmiarów nie mieści mi się w żadnym garnku, dorwałem plastikowe wiadro i teraz się moczy.

 

Czy wystarczy tak go pomoczyć i wrzucić do akwarium? Czy trzeba coś z nim zrobić? Bo w sklepie mi mówili że wystarczy pomoczyć trochę i wrzucić do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jeszcze po tym moczeniu zalać wrzątkiem i dosypać soli..Żeby te wszystkie gadziny z niego wylazły ;P ;) Oczywiscie terminem "moczenie" opisujemy wrzucenie tego korzenia do jakiegos pojemnika, tak zeby byl caly zamoczony i trzymac tak dlugo az nie bedzie wyplywal.Jesli nie wyplywa to tydzien wystarczyc powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczepię sie pod ten temat i zadam kilka pytani gdyz tez jestem poczatkujacy :)

 

Zaczne od tego ze moje akwarium(200l) nie ma jeszcze nawet wody :)

Na poczatku chciałem wpuscic tam :) Paletki ale słyszałem ze to masakra na początek wiec odpada

Ostatni zaczełełem sie interesować rybka duch amazoński i bardzo mi sie podoba pomysł:

 

----- jedną wielką rybę(np.ducha amazońskiego)i kilka średnich(np.skalary,pielęgnice)

 

chciałbym w swojim akwarium zrobic cos w rodzaju trawki na spodzei ale nie wiem zabardzo jakie roslinki :((

 

nie wiem czy do tego ducha pasowało by jak bym kupił kilka (nascie) Neonek:)

 

i moze co po za neonkami :) A i czy krewetki tez by sie nadały :)

 

bardzo prosiłbym o odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako trawkę na podłoże może daj języcznik australijski?

Neony by nie przeszkadzały,gdyby nie były takie małe. Może je potraktować jako pokarm. Duch nadaje się do akwariów towarzyskich, lecz pod warunkiem, że towarzysze nie są mali, bo ich pozjada. Pamietaj, że dla ducha musi być dużo roślinności i jakaś kryjówk.a Może być nawet ze szkła..Jego zmysł elektrolokacyjny będzie mu uświadamiał, że jest w małym pomieszczeniu.Ale wiadomo, że naturALNE KRYJÓWKI ŁADNIEJ WYGLĄDAJĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roslinek to myslałem o takich :

blyksa-japonska

chrzan-wodny

jezycznik-australijski

trawka-brazylijska

 

tylko nie wiem czy je dostane

 

co do duszka to czytalem o nim sporoo i myslałem o tej szklanej kryjowce :// ale nie zabrdzo wiem jak to zrobic i jak by to mialo wyglada( jak wazon bez dna taka tulejka :D )

A jakie naprzykad naturalne (domyslam sie ze kamienie ) ale gdzie taki dostac :) najbardziej mi zalezy nad takim z "magmy" jak pumeks ale nie wiem czy dostane :)

 

dzieki za OPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...