Skocz do zawartości

[25l] Azja południowo-wschodnia /Aktualizacja str. 3


Michael.Waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biurkowe akwarium

:arrow: Baniaczek zwykłe szkło profil, 25x25x40cm

:arrow: Filtracja to przerobiona kaskada której się kiedyś silnik spalił, a teraz na jej wlot przymocowałem sylikonem pompę fontannową aquela,

:arrow: żarówka 25W

:arrow: rośliny xmoss, mikrozorium, Kryptokoryny

:arrow: Zwierzęta małe gupiki i jeden dorosły samiec. A bojownika już znacie :smile:

:arrow: Podłoże bazalt

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko żal mi bojka :( ja kiedyś trzymałam go w dokładnie takim samym litrażu i pamiętam jaki był osowiały, jak się męczył :(

Sorry ale bardziej żal mi twoich gupików a zwłaszcza krewetek ;)

 

Piękny bojek i ładnie akwarium. Dosadź może jakichś niższych roślin po lewej żeby te "badyle" trochę przysłoniły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloe jeżeli jesteś takiego zdanie to może wykopiesz sobie koło domu staw i tam bd je hodować ? A najlepiej jakbyś ich wg nie hodowała bo to nie jest ich naturalne środowisko ... Ok spoko wolność słowa to było twoje zdanie, a moje jest takie, że nie masz racji i że jest ok.(może był osowiały bo miałaś zła wodę itp? albo czymś złym go karmiłaś? można tak wymieniać bez końca)

Do Autora może jakiś zagajniczek z nurzańca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że bardzo fajny klimacik. Coś jakby BW ;) Nawet te badyle tu pasują. Jedyne co bym zmieniła to gupiki. Bojek ich nie skubie?

Bojek jest za leniwy na nie. :lol: Teraz sobie coś z boku akwarium wypatrzył i ciągle się stroszy, chyba w kaskadzie widzi swoje odbicie. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmuszony byłem zrobić restart i teraz akwarium wygląda całkowicie inaczej bardziej "dziko" :lol:

Tak wyglądała aranżacja tuż przed zlikwidowaniem:

Dołączona grafika

Tu już wylewamy:

Dołączona grafika

No i został sam bazalt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiwarium jeszcze w starym miejscu:

Dołączona grafika

A tu już w nowym: :)

Dołączona grafika

Efekt dzisiejszych polowań na korzenie: :P

Dołączona grafika

Puste szkiełko:

Dołączona grafika

Nowy piasek już w akwarium:

Dołączona grafika

Kryptokoryny posadzone:

Dołączona grafika

Woda jeszcze się nie wyklarowała, jutro jak będzie przejrzysta i będzie miła kolor herbaciany to dam foto:

https://lh3.googleusercontent.com/_yMEeO-VKR_M/TWahUxKlvnI/AAAAAAAAAcg/loJMSPgT24c/s720/11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre komentarze :oops:

Bardziej już jakieś microsorium

Mikrozorium jest tylko małe tam w rogu obok kamienia. ;)

ten kamień trochę szpeci, ma się rozumieć że jak spełni swoją rolę zostanie wyeksmitowany ?

Tak, kamień tylko żeby zatopić kożenie :)

Ja wczoraj byłem zbierać korzonki, dorwałem piękne sztuki, dziś też ide Polecam lasy w których płynie jakaś woda

Ja zbieram przy strumyku, miejsce odludne. Jak się za niedługo znowu wybiorę to dam foty strumyka. Ale teraz jest śnieg i zbieranie korzeni jest trochę utrudnione :x:evil:

Dzisiaj woda się wyklarowała i nabrała charakterystycznego herbacianego koloru:

Dołączona grafika

Nowy nabytek samiczka gupika chyba triangel:

Dołączona grafika

Jeszcze dwie foty mojego ulubieńca: :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nakręciłem także film z akwarium: http://youtu.be/pO82PG_bvxU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię już tak jak jest, co najwyżej dojdzie jeszcze trochę liśći. :) Bez gupików akwarium było by strasznie nudne i smutne, bojownik to ryba wyjątkowo spokojna i potrafi nawet pływać cały dzień w jednym miejscu, co innego gupiki :D te małe potworki od zapalenia światła aż do jego wyłączenia ganiają się po całym akwarium, wszędzie ich pełno, nie ma rybki bardziej żywotnej od gupika. Nie można zapomnieć o ich pięknych i jaskrawych kolorach łatwo się rozmnaża i nie jest wymagająca- jak dla mnie rybka idealna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ok, to przecież twoje akwarium :) , a jak chcesz sobie radzić ze strefą beztlenową? Ja u siebie dałem 2 helenki i ładnie przekopują dno, jestem z nich jak na razie zadowolony, poza tym jak jakieś zatoczki w baniaku się zakręcą to zostają namierzone. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...