Skocz do zawartości

Problem z akwarium


dominika1250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z akwarium 25L. Ostatnio musiałam wsadzić do niego 2 danio 2 kardynałki i 4 gupiczki (ospa ;/ = rybki były już zdrowe, ale chciałam spraawdzić czy na 100%). Akwarium stoi w miejscu gdzie jest oświetlane przez słońce tylko o 12 godzinie (przez 1 h) i o 16 (20 min). W akwarium coś nagle się stało że woda zrobila się zielonkawa. Wymieniłam troszkę wody ( 50 %) i nie pomogło. W ciągu jednej nocy akwarium zrobiło się całe zielone ( zmierzyłam Ph No3,No2 itp. i wksazywało że wsyzstko ok) (nic nie było widać!) , filtry 2 działały, grzałka też, woda była mętna i na nieszcczęście 1 rybka zmarła. Było to akurat przed szkołą więc nie miałam jak wymienić wody. Moja mama przyszła do domu o godzinie 12 i uratowała 3 gupiczki . Reszta rybek zdechła :(.

Co się stało z tym akwarium? (zal;ane było już długo (woda zmieniana 2 tyg od zdarzenia)

Dodam że teraz woda zrobiła się znowu zielonkawa, zmieniłam połowę wody i pokazuje mi że mam za dużo No3 ( zmieniam wodę a to nie chce spaść) i tyćkę zaduźo No2. Co się stało/dzieje się z tym akwarium? Mam aktualnie w nim narybek i nie chcę aby umarł!. Kupić coś na glony? Czmeu tak się dzieje? (mam nadzieję że post w dobrym miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, trudno powiedzieć.. Gdy woda w akwa robi się zielona, oznacza to, że prawdopodobnie masz sporo glonów, albo woda za rzadko podmieniana. Ale Ty mówisz, że wodę regularnie podmieniasz i, że akwa nie ma oświetlenia, tylko ośw. słoneczne , tzn. tak zrozumiałam. Czy jednak masz tą świetlówkę? Bo jak tak, to to może być oznaka, że za długo ją świecisz ( = rozwój glonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta pokrywa to jest kiepsko- nie mozna znalezc osoby ktora ja by naprawila.. ale moze niedlugo kupie nową. E a o co chodzi z tym po troszku? Ze mam swiecic naprzyklad tylko gdy jest ciemno i np. w dzien po trochu ( wylaczac jak swiatlo pada i wlaczac jak nie swieci np. na 30 min)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "po troszku" miałam na myśli świecenie przez np. pierwsze dwa dni 4 h. Nast. dnia zwiększ czas o 1 h i tak codziennie. szczerze mówiąc sama tego nie próbowałam, ale ktoś mi kiedyś powiedział, że to dobry sposób. Szczególnie, gdy zakłada się nowe akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod ten temat chociaż sprawa jest trochę inna.

Czy jest możliwe postawienie akwarium przy oknie, ale wstawienie do okna szyb przyciemnionych lub odbijających promienie UV, tak aby ochronić akwa przed porostem glonów?

Czy taka szyba pozwoliłaby ustawić akwarium przy oknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ryby nie przepadają za światłem słonecznym. Nie wiem, czy taka szyba coś da. To jeszcze zależy, gdzie chcesz postawić to akwa: na jakiejś półce/biurku, czy po prostu na parapecie? To drugie - wykluczone. W zimie parapet jest o wiele "chłodniejszy" i może zmieniać temp. w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...