Skocz do zawartości

proszę o pomoc co do doboru wielkości zbiornika


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa dotyczy rodziców - chcą dobrać zbiornik do obsady a nie na odwrót:)

 

otóż interesuje ich:

 

2 lub 3 parki skalarów

2 ławice: neony innesa i razbory klinowe

kiryski na dno i zbrojniki (tutaj ilości do uzgodnienia)

 

wśród roślin harem bojownika:)

i ewentualnie jeśli to nie przesada harem molków

 

zależy im aby nie było konieczności robienia sumpa (chyba że jest to tańsze rozwiązanie od filtru zewnętrznego)

 

Proszę również doświadczonych akwarystów o poradę czy może warto któreś z tych rybek zamienić na inne aby były dopasowane pod względem współżycia wielkości itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że koszt zbiornika i jego utrzymania nie jest tu najważniejszy

Więc gdyby miała być taka obsada:

2pary skalarów

1ławica 30-50szt neonów

6-10szt, kirysków

para zbrojników

harem bojków i molek

to wystarczy 300L 120x50x50cm

 

Przy dwóch ławicach(chociaż nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania)

proponuję minimum 375L 150x50x50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch ławicach(chociaż nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania)

proponuję minimum 375L 150x50x50cm

czy możesz rozwinąć dlaczego nie jesteś zwolennikiem dwóch ławic? i czy te dodatkowe 75 litrów pozwoli na zadomowienie takiej samej ilości razborek co podałeś neonków?

 

Sprawa 2 ławic jest dość skomplikowana:) ojciec kocha razborki mama neonki:) Myślę że są w stanie zrezygnować z jednego z tych haremów ale czy 1 harem mniej zrobi różnicę dla akwarium?

 

U lala duużo masz tego tałatajstwa ;p niech inni się wypowiedzą, co do obsady, bo coś tu strasznie namieszane jest.

Przy odpowiednim litrażu będzie to problem? osobiście optowałbym za 300 litrów i 1 ławicą no ale...

 

Proszę również o poradę w sprawie filtra zewnętrznego bądź sumpa co taniej wychodzi:) z tym że bardziej istotny jest stosunek ceny do jakości filtracji. Posiadam akwa 54 litry z możliwością przeróbki na sump

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, rozumiem i też tak w sumie uważam - mam nadzieje że uda mi się ich przekonać do 1 ławicy:) rozumiem że skoro może być 50 innesków to również w zamian może być 50 razborek...

 

mam jeszcze pytanko jeśli chodzi o rybki denne - czy zamiast kirysków wchodzą w grę bocje? to są chyba jedne z najpiękniejszych dennych ryb ale obawiam się czy 120x50 dno wystarczy stadku. dodam że trochę roślinności tam będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...