Skocz do zawartości

co z robić kiedy trzeba przenieść akwarium 112l ?


kozioł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

niestety stało się tak że pod jednym dniu od kiedy działa mi w pełni akwarium, jestem zmuszony zmienić szafkę na której stoi akwa.

 

Zauważyłem dopiero dziś rano że akwarium mocno naciska piankę pod akwarium po jego bokach , a bardzo słabo z tyłu i z przodu. I szafka też wydaje sie jakby łudkowata. Postanowiłem sam zrobić taki stolik pod akwarium.Kupię płyty MDF 3 cm , potne na kawałki , blat 1m , nogi z tego samego 4x1m , oraz pod nogi taki sam kawałek jak na blat(żeby w razie czego się w panel nie wbijało). Ale co teraz z akwarium? , jak to przenieść :cry: . Tyle się namordowałem przy zakładaniu a tu wszystko od nowa.

 

Myśałem że wodę odleję do jakiegoś zbiornika , zostawię z 20 litrów w akwarium , i przeniosę z bratem.Tylko boję się że

1) tego wsztkiego nie uniesiemy :lol:

2) akwarium pęknie

jednak to jest ciężar , bo samo podłoże trochę waży.

 

ktoś próbował takiej przeprowadzki i może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już takie "przeprowadzki"były kilka razy. Wystarczy po prostu odlać wodę, wyjąć filtr i włączyć go w odlanej wodzie.

Jeśli masz możliwość to odlej całą wodę i wyłów rybki (najlepsza do tego jest wanna :D ). W przypadku mojego akwarium ciężar samego szkła był duży,a żwiru z dobre 15 kg też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. ja poprostu robie tak, ze zlewam wode do czystych misek. mam je duze i duzo ;] troche wody zostawilem w akwa, zeby ryby jakos zyly ;] z misek wlalem do nowe wiekszego akwa i po kolei wylawialem ryby ze starego i wrzucalem do nowego. wszystkie ryby mi przezyly. byly zestresowane ale wszystko po nocy sie uspokoilo. pozdrawiam. pytania? gg - 3088552

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...