Skocz do zawartości

jbl CristalProfi e900


szymek1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupiłem nowy filtr do akwarium (jbl CP e900) i mam takie pytanie.czy muszę dawać jakieś bakterie do nowego filtra? czy zaszczepią się same(akwarium ma ponad rok). mam taki płyn sera bionitrivec i 2 tabletki bactozymu.czy muszę je dawać? jeśli tak to czy nie zaszkodzi to rybom które są w akwarium? jakie ilości wlać i czy bezpośrednio do filtra czy do wody? czy po prostu odpalić nowy filtr i nic nie dodawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kupiłem nowy filtr do akwarium (jbl CP e900) i mam takie pytanie.czy muszę dawać jakieś bakterie do nowego filtra? czy zaszczepią się same(akwarium ma ponad rok). mam taki płyn sera bionitrivec i 2 tabletki bactozymu.czy muszę je dawać? jeśli tak to czy nie zaszkodzi to rybom które są w akwarium? jakie ilości wlać i czy bezpośrednio do filtra czy do wody? czy po prostu odpalić nowy filtr i nic nie dodawać?

Najlepiej jakby przez chociaż tydzień oba filtry chodziły razem wiadomo na mniejszej mocy i wtedy bez żadnego ryzyka zostawiasz jeden filtr bez dodawania nie potrzebnej chemii ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do samego filtra. tą rurę zasysającą planuję dać po prawej stronie a wylot po lewej. a co do wylotu to są 2 końcówki (taka dysza spłaszczona na końcu oraz taka rurka z małymi dziurkami). którą zastosować?

Ja podpiąłem tą spłaszczoną - spraybar i podpiąłem pod wodą, co daje cichą pracę. Jeśli chcesz dodatkowo napowietrzyć to możesz podpiąć tę rurkę (deszczownicę) nad poziomem wody - ale troszkę szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie dotyczące odpowietrzania filtra.ile mniej więcej będzie trwało? filtr chodzi ok 28h a nadal jeśli go potrząsnę wylatują bąbelki. czy to normalne? czy łapie gdzieś lewe powietrze(sprawdzałem wszystkie połączenia kilka razy) tam gdzie się łączy ta plastikowa rurka od zasysania z wężem gumowym jest widoczne powietrze(zniknie z czasem?cz może ma tak być?). i czy wasze filtry są słyszalne? bo mój delikatnie słychać i nie wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie dotyczące odpowietrzania filtra.ile mniej więcej będzie trwało? filtr chodzi ok 28h a nadal jeśli go potrząsnę wylatują bąbelki. czy to normalne? czy łapie gdzieś lewe powietrze(sprawdzałem wszystkie połączenia kilka razy) tam gdzie się łączy ta plastikowa rurka od zasysania z wężem gumowym jest widoczne powietrze(zniknie z czasem?cz może ma tak być?). i czy wasze filtry są słyszalne? bo mój delikatnie słychać i nie wiem czy to normalne.

Na początku też miałem problem z lewym powietrzem, dostawało się przy zakrętce węża ssącego wodę. Rozkręciłem, poprawiłem i jest ok. Co do słyszalności to po kilku dniach mój filtr praktycznie przestał być słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...