Jump to content
Sign in to follow this  
Letys

Która kaskada lepsza?

Recommended Posts

Witam.

Do zbiornika 30l lepsza będzie kaskada FZN-1 czy może FZN-2? Różnica w cenie niewielka. Tylko, że zastanawiam się czy FZN-2 nie zrobi mi pralki w tak małym zbiorniku. W sumie to producent umieszcza w 30l już nawet FZN-3 ale to w przypadku morskiego zestawu a ja poszukuję czegoś do słodkowodnego. Co Waszym zdaniem będzie lepsze? Jak już wspomniałem cena nie robi mi różnicy, a chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt. I zależnie od tego jaki filtr byście wybrali jaki zestaw wkładów proponujecie? Poł na pół gąbka z ceramiką czy może coś innego? Ma to być jedyny filtr w tym zbiorniku.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam.

Osobiście mam w 25l FZN-1 i przy najniższych obrotach jest ok, nawet można by zwiększyć leciutko i będzie też dobrze. Na pewno w FZN-2 więcej miejsca na wkłady, więc to duży plus. Chyba bym się zdecydowała na dwójkę do 30l. Ja póki co mam tylko gąbkę, ale planuję kupić ceramikę. Jeszcze się nie zastanawiałam ile jej a ile gąbki.

Osobiście mam w 25l FZN-1 i przy najniższych obrotach jest ok, nawet można by zwiększyć leciutko i będzie też dobrze. Na pewno w FZN-2 więcej miejsca na wkłady, więc to duży plus. Chyba bym się zdecydowała na dwójkę do 30l. Ja póki co mam tylko gąbkę, ale planuję kupić ceramikę. Jeszcze się nie zastanawiałam ile jej a ile gąbki.

Myślę,że warto dać pół na pól,tzn ceramikę na dno do połowy na wierzch gąbkę

Jednak nie samo wypełnienie filtra jest tu dla mnie najważniejsze, a który model mam wybrać. Ktoś jeszcze ze chciałby się wypowiedzieć? Nie mam możliwości przetestowania więc pytam.

1 na co ci 2? jak zrobi ci takie wirowanie w baniaku że koniec. a nie bedziesz chyba tam trzymać nie wiadomo jakich stworzeń by intensywnie zabrudzały wode

Fzn-2- dlatego bo ma więcej miejsca na media filtracyjne (a to ważne) zawsze można go przykręcić i po problemie,że za mocny.