Jump to content

Kirys

2000 ryba
 Share

Recommended Posts

mam mały baniak 20l, ale namnozyly mi sie potwornie ślimaki, i poradzili mi w sklepie żeby ją kupic. A teraz przeczytałem ,że ona jest stadna i zastanawiam się czy pomimo małego akwa nie kupić jej towarzyszki. Oprócz tego mam 5 razborek i 6 neonek zielona(chyba) i 3 neonki Inesa, dwa glonojady weloniasty i złoty. Co Ty o tym myślisz?

mam jakiegos slimaka byc moze tak sie nazywa, spiczasta muszla w paski, ale z tego co widzę, to zakopuje sie w piach a inne ślimaki po nim łażą. Bocja za to już jednego pożarła na moich oczach. czyli nie kupować drugiej dla towarzystwa - jeszcze jest mala.

mam jakiegos slimaka byc moze tak sie nazywa, spiczasta muszla w paski, ale z tego co widzę, to zakopuje sie w piach a inne ślimaki po nim łażą. Bocja za to już jednego pożarła na moich oczach. czyli nie kupować drugiej dla towarzystwa - jeszcze jest mala.

No bo helenki takie są, one dużo nie zjedzą, najedzone zakopują się, no i nie zabijają dla samego zabijania.

Chodzi mi o to że prawdopodobnie masz za małe akwarium dla tych ryb. U Ciebie to raczej bojownik i krewetki. Zbrojniki to przeważnie duże rybki. "Zbrojnik niebieski wymaga akwarium o minimalnej długości 80cm i litrażu 100l". A podejrzewam że twój glonojad weloniasty to jakaś weloniasta odmiana zbrojnika. Tak? Do Twojego akwarium polecam Ci otoski choć myślę że lepszy był by jakiś ślimak. Co do neonów to słyszałem że korzystniej jest trzymać więcej sztuk z jednego rodzaju a nie tak jak Ty masz 5 zielonych i 3 neony innesa.