Jump to content

film białkowy a dojrzewanie akwarium

togaj
 Share

Recommended Posts

Czy normalnym zjawiskiem w dojrzewającym od tygodnia baniaczku jest film białkowy?

początkowo był niewielki - rozproszyłem go przez odpowiednie ustawienie wylotu filtra, pojawił się niestety znów. Nie będę miał w akwarium rybek które go likwidują, ręczne usuwanie też ponoć nie jest skuteczne. Czy jest szansa iż po zakończeniu etapu dojrzewania problem zniknie?

i w jakim stopniu może to być szkodliwe do przyszłych domowników?

zbiornik 54 litry, testów jeszcze nie robiłem, czekam na przesyłkę

Czy normalnym zjawiskiem w dojrzewającym od tygodnia baniaczku jest film białkowy?

początkowo był niewielki - rozproszyłem go przez odpowiednie ustawienie wylotu filtra, pojawił się niestety znów. Nie będę miał w akwarium rybek które go likwidują, ręczne usuwanie też ponoć nie jest skuteczne. Czy jest szansa iż po zakończeniu etapu dojrzewania problem zniknie?

i w jakim stopniu może to być szkodliwe do przyszłych domowników?

zbiornik 54 litry, testów jeszcze nie robiłem, czekam na przesyłkę

mam taki sam zbiornik i taki sam kłopocik ale już po panice :D

wszystko powoli znika

mam taki sam zbiornik i taki sam kłopocik ale już po panice :D

wszystko powoli znika

no to mnie trochę uspokoiłeś:) generalnie na razie to się pogarsza - wygląda to jak ropa tłuszcz na wodzie... A panika mała z mojej strony gdyż 1 raz zakładam zbiornik jak należy:) poprzednie 3 bez tego forum i nie czekałem ani dnia z wpuszczaniem rybek