Skocz do zawartości

Bojownik


oŁUKASZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze w sprawie Bojownika syjamskiego.

Mam akwarium 30L Filtr Wewnętrzny Aquael Fan Mini Plus(30-60L) oraz grzałkę. Chcę nabyć tą rybkę i chciałbym się dowiedzieć dokładnie jaka powinna być roślinność w akwarium oraz podłoże (czy może być piasek) i oczywiście jakie rybki jeszcze mogę dobrać.

Myślałem nad takim rozwiązaniem :

1x Bojownik syjamski

1x samica bojownika syjamskiego

5x Neonki Innesa

2x Grubowarg Syjamski

 

Mam jeszcze jedno pytanko znajdę gdzieś encyklopedie albo poradnik o rybach z półwyspu indochińskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie będzie oświetlenie to jakieś roślinki się wybierze :)

A co do obsady to odpada taka jaką proponujesz .

Na taki litraż możesz dać bojownika i jakieś krewetki . Bo na resztę akwarium jest za małe .

A skąd chciałbyś wziąć ten piasek ? I pamiętaj że zanim go włożysz do akwarium musisz go wyparzyć i kilka razy przepłukać żeby sprawdzić czy woda nie będzie prze niego mętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsadę to może być bojownik samczyk na dwie samiczki.Do tego proponuję kilka krewetek red cherry albo babaulti.

Roślinki i tu wszystko zależy od tego czy zwiększysz oświetlenie czy zostaniesz przy oryginalnym.Jeśli zostajesz przy tym co masz ,to proponuję roślinki drobne o małych listkach,coś ze zwartek,anubiasa,coś z cieniolubnych.Nie przesadzaj z wysokością roślinek i patrz na ich opisy.

Podłoże--nie polecam ci piasku .Kup sobie bazalt najdrobniejszej granulacji i po posadzeniu roślinek powsadzaj głęboko kulki gliniano-torfowe.Tylko jeśli je powtykasz to już nie mieszaj w podłożu aby one ci nie zamuliły wody,a przy tym glon masz gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tego nie polecacie :

http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarn ... ml#gallery

 

 

Znalazlem taki bazalt :

http://allegro.pl/czarny-bazalt-2-5-mm- ... 82528.html

 

A co do oświetlenia to : świetlówka energooszczędna 15/70w Lumen 900

Mam u siebie ten bazalt - świetnie wygląda, tylko porządnie go przepłucz jeśli kupisz bo kurzy jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...