Skocz do zawartości

Bojownik traci łuski i zmienia kolor/ glonojad odbarwienia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

akwarium 65l

filtr hanza hj-611b,

parametry wody:

temp 27C,

ph 7,

no2 i no3 wg testu w normie (test paskowy no2 miedzy albo 0 albo 10 mg/l, no3 0 albo 0.5 ( ciezko jednoznacznie powiedzieć czy kwadracik jest biały mokry czy lekko szary)

Gh tez wg paskowego testu miedzy 7 a 14 d

KH 3 d

grzałka z termostatem,

obsada 8 neon inesa, 6 gupików 5 platek bojownik i glonojad i 3 jakieś jeszcze bez kolorów,

 

jak w temacie bojownik traci łuski, robią się białe i odpadaja widac poranioną skórę. dodatkowo płetwy odbarwiaja się z granatowego na taki bordowy kolor.

 

glonojad odbiarwiony jakna zdjęciu, mniej więcej na środku ciała ma pas ok 0.5 cm jasniejśry niz reszta (tam gdzie bliki od światła:) i drugi blizej ogona.

 

co to moze być ? jak temu zaradzić. akwarium mam juz ponad rok i do tej pory nie było problemów z rybkami. podmiany robię co 2 tyg.

post-5867-13685162047666_thumb.jpg

post-5867-13685162048735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie to Posocznica, jest to choroba o podłożu wirusowym lub bakteryjnym.

Zainfekowanie ryb w akwarium następuje na skutek wprowadzenia do niego chorych ryb, albo pasożytów przenoszonych na żywym pokarmie. U zarażonych ryb występują zmiany w ścianach naczyń krwionośnych, wzdęcia, nastroszenie łusek, bladość skrzeli.

Może to być także Mykobakterioza, lub jakaś grzybica, ciężko to stwierdzić po tym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aparatu żeby zrobić lepsze zdjęcie. No właśnie nie wiem niby nie ma wzdętego brzucha i nastroszonych łusek tzn tam gdzie nie ma tych zmian to wyglądają normalnie. Jeśli to Posocznica to go raczej nie odratuje :( spróbuje jeszcze jutro zrobić lepsze zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...