Jump to content

filtry w 112l , czy takie wystarczą


Recommended Posts

Witam ,

 

Z powodu braku funduszy kupiłem uzywane akwarium 112l 80x35x40 , bez pokrywy , pokrywę dokupiłem osobno.

 

W zestawie z tym akwarium były oprócz grzałki z termostatem dwa filtry 1:) filtr kaskadowy HBL-701 ; 2:) wewnętrzny FAN-2 aquael ,

i do tego jeszcze napowietrzacz.

 

Tego filtra wewnętrznego jeszcze nie wkładałem(nie chciałem zgracać akwarium) i teraz moje pytanie czy to wystarczy do filtrowania tego zbiornika czy nie?.Po za tym mam problem , jak dobrze zamontować pokrywę na tym filtrze kaskadowym ? , wycinać w niej dziurę?

Link to comment
Share on other sites

wg. producenta filtr ten powinien wystarczyć. Aby go zamontować musisz wyciąć w pokrywie otwór (nie bój się to nic strasznego ;) ) zwykle w pokrywach są zaznaczone miejsca do wycięcia otworów. Gdy zamontujesz ten filtr z jednej strony akwarium radzę Ci z drugiej dać napowietrzacz, tak aby woda w drugim końcu była wprawiona w ruch.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie wczesniej pomyślałem i zrobiłem , aby woda kolokwialnie mówiąc troszkę się "bełtała" :D

 

czekam na pokrywę ,ma przyjśc w piątek , niestety w mojej miejscowości w żadnym sklepie akwarystycznym nie mieli dekla do prostego akwa 80x35 , i twierdzili chyba że jakieś nietypowe , wiec zamówiłem na Allegro , ma dojść kurierem do piątku , czekam jak na zbawienie , bo akwa praktycznie bez światełka już 2-gi dzień :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...