Skocz do zawartości

Podloza oraz co2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pare pytan do was mistrzowie , wiec zaczne juz natychmiast i prosze o szczerze odpowiedzi .

 

1 Czy w akwarium 250l Bimbrownia da rade nawozic rosliny ?(myslem o 3 baniakach )

 

2 Czy moge kupic podloze jbl manado + jakies lepsze a zarazem drozsze i je wymieszac a na podklad dodac ziami pod podloza??

 

3 Zeby rosliny mialy sie jak w niebie wystarczy im 1W na litr czy lepiej 2 lub poltora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy w akwarium 250l Bimbrownia da rade nawozic rosliny ?(myslem o 3 baniakach )

Jak cię stać na taki zbiornik to powinno cię stać na butle co2

2 Czy moge kupic podloze jbl manado + jakies lepsze a zarazem drozsze i je wymieszac a na podklad dodac ziami pod podloza??

Trochę nie rozumiem końcówki zdania. Ale manado daje się na sam dół i na to coś jeszcze potem żwir

3 Zeby rosliny mialy sie jak w niebie wystarczy im 1W na litr czy lepiej 2 lub poltora ??

masz tą wizje,że prąd kosztuje?

 

 

Ps. Interpunkcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dostalem na 18 od znajomego co konczyl z tym zabawe , ja siedzialem na 60 caly czas ,a co do kasy za duzo nie mam wiec chce zostac przy bimbrowni co miesiac cos kupuje spokojnie za 2 miesiace butla a za miesiac oswietlenie .

Chodzi mi o to zeby np cale akwa zrobic podlozem mamado i moze ziemia ogrodowa . A np do koszyczkow roslin wsypac jakies lepsze podloze [drozsze],

 

4.Zarowka energo-oszczedna pobiera 25W a swiatlo ktore daje ma moc 125W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Zarowka energo-oszczedna pobiera 25W a swiatlo ktore daje ma moc 125W.

I ty ten zbiornik oświtlasz żarówką energooszczędną ? trochę niepoważne. Czyli zbiornik 250L oświetlasz 25watami czyli masz 0,1W na litr, nigdy nie wierz w to co piszą na opakowaniu. U ciebie co najmniej 2 rury po 54W

Chodzi mi o to zeby np cale akwa zrobic podlozem mamado i moze ziemia ogrodowa .

nie wiem słyszałem że robią samą ziemie ogrodową ale czy to mieszają z czymś innym nie wiem. Pytanie czy to da efekt.

a co do kasy za duzo nie mam wiec chce zostac przy bimbrowni

Jedna nie wyrobi

Dwie kiepsko

Trzy jak dla mnie za duży koszt.

 

Kup ten cukier, drożdże pomnóż razy 4 bo na tydzień tylko starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy w akwarium 250l Bimbrownia da rade nawozic rosliny ?(myslem o 3 baniakach )

Myślę, że nie ma sensu bawić się w bimber. Proponuję wystartować z LowTechem. Jak odłożysz kasy, kupisz butlę i dodatkowe oświetlenie. Chyba, że spodoba się tobie prowadzenie LT i zaoszczędzisz kupę kasy (butla, światło, nawozy), no i stresu (glony, niedobory, nadmiary).

 

2 Czy moge kupic podloze jbl manado + jakies lepsze a zarazem drozsze i je wymieszac a na podklad dodac ziami pod podloza??

Oczywiście, że można. Ale po co? Jak zdecydujesz się na LT, wystarczy ziemię ogrodową zmieszać ze żwirkiem i po włożeniu do zbiornika, przysypać samym żwirem.

 

3 Zeby rosliny mialy sie jak w niebie wystarczy im 1W na litr czy lepiej 2 lub poltora ??

Jak przekroczysz magiczną granicę 1 W/l, to dla roślin nie ma znaczenia, czy będzie 1,5 W/l czy 15W/l.

Po prostu nie będą w stanie przetwarzać pokarmu z większą prędkością. Jak to mówią: "Wyżej d... nie podskoczysz". :)

 

nie wiem słyszałem że robią samą ziemie ogrodową ale czy to mieszają z czymś innym nie wiem. Pytanie czy to da efekt.

Dlaczego ma nie dać? Przecież nie mieszasz paliwa z wodą, tylko dwa rodzaje paliw. Przykład mam nadzieję, że bardzo obrazowy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...