Skocz do zawartości

Akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Jest ogólnie przyjęta teoria, którą można wyczytać w wielu publikacjach, więc nie jest to mój pomysł. Mówi ona, że w przypadku hodowli małych ryb ławicowych, proponuje się przelicznik 1l=1cm. Na tej podstawie wylicza się , że do 60l akwarium idealne będzie 15 sztuk Neonka innesa, który zwykle mierzy 4cm.

Toteż nie kumam z jakiej racji: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba wziąć poprawkę na styl życia ryby, ruchliwość, upodobania, czy stadna czy ławicowa czy harem. Ślepe patrzenie w przeliczniki sugerowałoby, że można by w 60l trzymać jedną rybę o długości 60cm, a wyobrażasz sobie to?

 

Wracając do tematu niech autor powie jakie rybki mu się podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogólnie przyjęta teoria, którą można wyczytać w wielu publikacjach, więc nie jest to mój pomysł. Mówi ona, że w przypadku hodowli małych ryb ławicowych, proponuje się przelicznik 1l=1cm. Na tej podstawie wylicza się , że do 60l akwarium idealne będzie 15 sztuk Neonka innesa, który zwykle mierzy 4cm.

Toteż nie kumam z jakiej racji: :shock:

W takim razie do tego zbiornika 15 neonów lub tp. i basta?

Trochę nieciekawa obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości ten przelicznik dotyczy absolutnego minimum przestrzeni jaką rybka powinna mieć w akwarium...w wolnym tłumaczeniu jeśli jest 1cm/1l tzn, że ryb jest pod przysłowiowy korek :D . Raczej nie sądzę, żeby 15 neonów w 60 litrach dało radę osiągnąć swoje docelowe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile rybek może być w akwa 65 litrów???

Tak było sformuowane pytanie. Niech wam będzie , że trochę przesadziłem ze skróceniem swojego punktu widzenia do absolutnego minimum, przez co napisałem niezbyt jasno o co mi chodzi.

Jesteśmy w dziale obsady, a moją propozycją była jedna ławica i z tego względu napisałem co napisałem.

Sam mam ochotę na zbiornik jednogatunkowy, oparty na ławicy stąd ta propozycja. Zawsze można ją nieco ubarwić krewetkami lub czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...