Skocz do zawartości

Zdychają krewetki pomocy !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam krewetkarium 5,5 litra z filtrem, grzałką oraz oświetlenie. Woda ma temperaturę 23 stopnie. Na dnie znajduję się drobny piasek oraz podłoże dla krewetek Shrimpsand, optymalizujące pH, woda jest z dodatkiem uzdatniacza przeznaczonego dla krewetek firmy JBL Biotopol C. Krewetki dostają karmę Caridina Nano Sticks firmy Tropical. W krewetkarium znajduje się korzeń z mchem jawajskim oraz roślinka moczarka około 10 łodyżek i Języcznik australijski. Obsada zbiornika 4 red cherry oraz 2 blue pearl. Krewetki włożyłam tydzień po zalaniu i niestety padają jedna za drugą. Proszę pomóżcie mi. Nie mam testów, nie jestem w stanie określić parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak było by źle ze aż wszystkie padają bo w akwarium z rybkami mam 1 szt Red Cherry i ma ta sama wodę i mam ja już długo i rośnie i widać że wszytko ok z nią , ja się bardziej obawiam nowej roślinki tej moczarki ,ze była w sklepie za bardzo nawożona ale przed włożeniem umyłam ja w cieplej wodzie

 

Proszę was o podanie jakie testy mam kopić tylko te najpotrzebniejsze żeby się dowiedzieć co nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ich nie męczyć przyniosłam od osoby która hoduje krewetki wodę o idealnych parametrach i zmieniłam wodę krewecia już się cieszyłam a tu nagle rano 1 trupek a wiec została mi już tylko krewetka .Co mam zrobić parametry wody są dobre na bank nawet po zgonie krewetki ,Może porostu kopiłam jakieś chore albo były osłabione z tamta woda pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy najważniejsze rzeczy:

- zbiornik musi dojrzeć trzy tyg. bez żywych zwierząt,

- nigdy nie wymieniamy całej wody, tylko podmieniamy, Jak wymieniłaś całą to tylko bardziej zaszkodzi niż pomoże

- zapewniamy zwierzątkom optymalne parametry - testy się kłaniają.

 

Skąd wiesz, że masz idealne parametry? Podaj jakie masz na chwilę obecną i jakimi testami mierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moze zwyczajnie kupiłas stare krewetki i umierają śmiercią naturalną. Parametry masz jak dla Crystali więc heteropody tym bardziej powinny żyć. Wrzuć trochę jakiegoś minerału albo preparat CrustaGuard byćmoze czegośim brakuje co nie pozwala im przejść wylinki i padają podczas tego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...