Skocz do zawartości

Testy na wodę


FigaZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu ja zamęczę was pytaniem ;)

Czytałem że podczas prowadzenia akwarium konieczne są testy na wodę :shock:

Wgl nie kapuje o co w tym chodzi.

1.Ile mniej więcej kosztuje taki "tester"?

2.Czy tym "testerem" mierzy się tylko twardość wody i do tej twardości trzeba dopasować rybki (odpowiednie).Czy można w jakiś

sposób zmienić tą twardość?

Z góry dziekuję za podpowiedzi.Dla mnie te pomiary to poprostu "czarna magia": :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ile mniej więcej kosztuje taki "tester"?

 

Dla mnie dość dużo bo paskowe około 45zł i mierzysz nimi kilka wartości (doczytaj w googlach) a przedewszystkim wysyłam cię na portal o nazwie alledrogo :) tam wszystko sprawdzisz

2.Czy tym "testerem" mierzy się tylko twardość wody i do tej twardości trzeba dopasować rybki (odpowiednie).Czy można w jakiśsposób zmienić tą twardość?

Mierzy się ,można zmienić lecz tu odsyłam cię do googli bo naprawdę trzeba trochę poczytać samemu. Jest dużo sposobów na zbicie lub podniesienie twardości wody.

Czytałem że podczas prowadzenia akwarium konieczne są testy na wodę

Ja założone mam już 3 akwarium jest w trakcie dojrzewania i przy ani jednym nic nie robiłem żadnych testów i wszystko żyje i rośnie. Wyjątkiem są tu wymagające ryby i roślinność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pH

- twardości ogólnej i węglanowej

- stężenia amoniaku NH3

- stężenia azotynów NO2-

- stężenia azotanówNO3-

- stężenia fosforanów PO4

- stężenia jonów żelaza Fe

to niektóre testy można je kupic osobno bądź wszystkie na raz w walizce zoolka AquaSet1 na allegro 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...