Skocz do zawartości

kula 4L BOJOWNIK SYJAMSKI (samiec) co do towarzystwa ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam takie pytanko, mianowicie, siostra dostała odchłopaka kule 4L ze samcem bojownika syjamskiego (ma tam juz małą grzałeczke i filtr)

 

Tylko tak sie zastanawiamy, ze ta rybka taka troche samotna jest i może mimo małych gabarytow akwarium uda sie jej cos dopasować do towarzystwa?? Mowiono mi o samicach bojownika, ale trudno je cos u nas dostac, może cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze pomijajac juz to co kolega powiedzial (o rybach w kuli itp, nawet mi sie nie chce juz o tych kulach gadac bo mozna by gadac i gadac a i tak jest jak jest.), samce bojownika to ryby waleczne zapewne masz odmiane Bojownika Syjamskiego (Wspanialego) teraz cytat :

"Jednakże nie polecamy hodowania bojownika w malutkich zbiornikach, ponieważ męczą się w nich oraz takie zbiorniki wcale nie wyglądają estetycznie. Dorosłe samce walczą o swoje terytorium na śmierć i życie. "

Tu doczytasz wiecej: http://www.superakwarium.pl/bojownik-sy ... id521.html

 

Najprosciej mozna ujac to tak: Bojownik nie lubi ryb ladniejszych od siebie ale to by byl problem w duzym zbiorniku, w malej kuli natomiast bojownik nie zaakceptuje zadnej innej ryby bo juz i tak ma dosc "wlasnych problemow" z plywaniem w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kule to chyba temat priorytetowy dla kazdego akwarysty! Dlatego jest tak od razu ktos ganiony za posiadanie kuli. Nic dodac, nic ujac w tym temacie zostalo juz chyba duzo a moze za duzo powiedziane. 4 litrowa kula to nie jest miejsce dla zadnej ryby!!!

w 100% Was popieram co do tego, że żadna ryba nie powinna być w kuli. Ale z 2 strony chyba lepiej żeby ten bojownik był w tej kuli niż w 50ml kubku :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś kupiła bojkowi 30l akwarium (normalne nie kule) i ładnie urządziłą wstawiła filtr, grzałkę jakieś roślinki. 4l to kubeczek dla rybki. Jest tam bardzo mało miejsca. Odrazu będzie mu lepiej gdy będzie w większym akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, i tak nie dokupi większego akwarium wg mnie. Jeżeli już będziesz trzymać tego bojownika w tym zniekształconym słoiku, to tylko jego trzymaj i żadnej ryby więcej. I tak długo żyć nie będzie, poza tym kula zniekształci jego wzrok. Nic więcej do towarzystwa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli autor mimo to będzie upierał się przy kuli proponuję zamknąć się na miesiąc w toalecie, a następnie opisać nam "wrażenia". Jak się je, sra i biega w małej klitce. Moim zdaniem powinni karać sprzedawców za trzymanie bojowników w kubeczkach na jabole i za handel kulami, które tylko szkodzą rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w sprawie siostry, mylsę ze juz ja przekonałem, poprostu chłopak chciał byc miły i jej kupił, tyle ze nie fajnie ze strony sprzedawców, bo tak doradzili w zoologicznym, wszystko tylko zeby sprzedac.. Mysle ze zakupimy takie jakies male akwa 10-15l, no i wtedy może cos by sie dokupiło do bojownika, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w sprawie siostry, mylsę ze juz ja przekonałem, poprostu chłopak chciał byc miły i jej kupił, tyle ze nie fajnie ze strony sprzedawców, bo tak doradzili w zoologicznym, wszystko tylko zeby sprzedac.. Mysle ze zakupimy takie jakies male akwa 10-15l, no i wtedy może cos by sie dokupiło do bojownika, jak myślicie?

jak masz możliwość to kup ciut większe i coś więcej do niego wsadzisz ;) np 35 l już tam lekko jakaś samiczka do bojowniczka czy inne rybki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za 25 l, nie jest to b. duży wydatek, a rybka będzie ci wdzięczna. Chciałam tylko poruszyć temat dwóch 4 litrowych kul z pięknymi bojownikami w środku, które znajdują się w kawiarni na pasażu w Tesco :( Ryby mają kolorowy żwir, dolewaną wodę wodociągową (świadczą o tym setki bąbelków), sztuczne rośliny, mnóstwo nitek glonów, kula jest PODŚWIETLANA od dołu. Myślę, że warto byłoby zamykać powoli ten temat, bo już każdy powiedział swoje, a co post to ta sama informacja :roll: również niestety i mój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie denerwują reakcje typu nakrzyczeć nic nei wytłumaczyć które tutaj między innymi miały miejsce w poczatkowej fazie istnienia tematu. bojownik w kuli to stereotyp szerzony przez sklepy akwarystyczne którego nie da się wyeliminować. jedyne co można zrobić to cierpliwie tłumaczyć osobie która właśnie zakupiła pierwszą w życiu rybkę co i dlaczego byłoby lepsze. biorąc pod uwagę że swierzo upieczeni "akwaryści" nei mają często ochoty szperać w sieci naprawdę więcej pożytku przyniesie powtarzanie informacji.

a) lepiej mu będzie w tych 4 litrach z grzałką niż śmierć w 200 ml w sklepie

b) 25 litrów - sam bojownik plus jakiś duży ślimaczek lub dużo roślinek i krewetki. ponieważ bojownik to pustelnik nie odczówa dyskomforty z powodu braku towarzystwa

c) 40litrów - bojownik plus 2 samiczki (1 najprawdopodobniej nie przeżyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w sprawie siostry, mylsę ze juz ja przekonałem, poprostu chłopak chciał byc miły i jej kupił, tyle ze nie fajnie ze strony sprzedawców, bo tak doradzili w zoologicznym, wszystko tylko zeby sprzedac.. Mysle ze zakupimy takie jakies male akwa 10-15l, no i wtedy może cos by sie dokupiło do bojownika, jak myślicie?

Właśnie wszysto żeby sprzedać...Sam prowadze z żoną działalnosć handlową i wiem jak to jest ale na widok rybki w kubeczku to ja bardzo przepraszam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...