Skocz do zawartości

[126l] Ogólne


2sazi2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Data założenia akwarium: 26.1.2011

 

kawarium [126l]

80x45x35

 

Obasda:

 

1x Skalar

3x zbrojnik niebieski

2x Miedzik

6x Hokejka

7x noeon inesa

2x Molinezja

2x Kiryśnik

1x Mieczyk

 

+ w planie

3x Neonki

4x Hokejka

5x piskorek

2x Kosiarka

Rybki są ze starego akwarium [60,4l] które niestety pękło na dnie podczas całosciowej wymiany wody (kiedys będzie terarium) :D

co ciekawe skalar nic nie robił neonom a jest już naprawde duży

 

Osprzęt

Oświetlenie ze starego akwarium 1x8w (w planie 2x niezależny układ 20w + 8w lub 2x36w również niezależnie)

filtr 300l/min aquarel w planach zmiana na jakiś kubeł bo ten jest coraz głośniejszy)

grzałka 100w +15w wspamagajaca (w razie potrzeby)

2x kamień napowietzrający od pompki ATMAN AT-A1500 (będzie jeszcze jeden jak zrobie korzeń)

w planie:

pokrywa z drzewa

oświetlenie nocne 4x led (również jak będzie korzeń to z pod spodu ledy)

jakieś tło bo narazie wygląda brzydko bez niego ale pewno będzie to jednolity brystol czarny lub niebieski (coraz jaśniejszy od góry)

 

Rośliność:

Jest ale nie mam pojęcia jakie są nazwy :D

pochodzi ze starego akwarium

 

Dodatki:

2x Kokos

1x Muszla

w planie korzeń na środku ale to pewno dopiero w lecie bo teraz zimno i nie chce mi się troche iść do lasu a chce sobie samemu zrobić

 

ogólnie mi sie podoba ale te roślinki tzreba rozwinąć

to 2 dzień skwarium działa a zbrojnik już siedzi w muszli na ikrze 8-)

prosze o opinie i rady bo do profesjonalistów nie należe :D

 

 

zdjęcie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/448 ... 99519.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, ale:

- skalar potrzebuje co najmniej 50 cm wysokiego akwa i żyją one w parach

- zbrojniki wystarczyłyby dwa

- miedziki są ławicowe

- molinezje i mieczyki żyją w haremach

- na kiryśnika co najmniej 200l

 

Muszlę wywal bo zatwardza wodę.

 

Jeżeli akwarium faktycznie działa drugi dzień to woda nie dojrzała i mogą być problemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muszli aktualnie lezy ikra od zbrojnika i nie chce mu narazie przeszkadzać

mulinezja w poprzednim akwa wypuściła na świat 2 mioty młodych więc za jakiś czas pójdą do ogólniaka teraz sa w małym akwa (5 szt)

skalar już ok rok żyje sam (swych "braci" zagryzł (na początku były 4 skalary został jeden) stare akwarium było wysokie na ok 25cm uważam ze w tym jest w niebo wzięty (45cm) nie wiem czy jest sęs dokupywac mu do pary kogoś małego bo w sklepie tylko takie spotkałem żeby też nie zagryzł

mieczyki był harem(5 szt) ale niestety padły nie wiem czemu ten jeden najprawdopodobniej pójdzie do sklepu

co do kiryśników i miedzików to kupiłem je pare miesięcy temu na prubę jak im bedzie się w tym akwarium żyło no i jak narazie to rosna i mają się dobrze ;d

 

 

Co do wody to ok 30l wlałem ze starego akwarium do nowego problem z głowy :D

 

Takie są moje obserwacje i spostrzeżenia jak się myle to prosze poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie bo w jak można przeczytać wyżej to w dużym baniaku, glonojad (zbrojnik niebieski) złożył mi ikre w muszli i co ja mam z tym zrobić przenieść ich do innego akwarium (mam tylko 8l) razem z muszlą czy czekać az młode wyjdą i wtedy łapać ich ?? bo jak czegoś nie zrobie to wszystko skalar wtyni

 

co robić ?

 

edit

 

Akwarium dostało 2 kamienie troszkę roślinek i co najważniejsze to tło :D :D

 

Tło zostało wykone całkowicie wlasnoręcznie styropian 3cm ok 5 pudełek zapałek 4 kolory farb (czarny czerwony biały i brązowy) i dobry pistolet do maowania natryskowego :D

 

Jak ktoś będzie chciał to dodam zdjęcia z procesu tworzenia tła ;d

 

Teraz zdjęcia baniaka :):)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Sory za jakośc ale chyba nie wycisnę z tego kalkulatora nic a nic więcej a obrabiać mi się troszkę nie chce poza tym nie potrafię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No długo mnei tu nie było :):) Akwarium działa ponad rok a więc troche się zmieniło w najbizszym czasie planuje restart bo robi się niebezpiecznie bo szafka się zaczyna uginać man zbiornik 30l i tam będą przełożone rybki na jakiś czas myśle ze w przyszłym tyg się z tym uporam ale nie obiecuje ;d

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...