Jump to content

gupiki vs milonezje


skn87
 Share

Recommended Posts

Słuchajcie w głównym mam takie rybki jak w opisie tylko, że wcześniej były tam gupik samiec i 2 milonezje białe. Samca kupiłem i po nocce znalazłem go na dnie, kupiłem drugiego i tez po 1 nocy go nie było. Czy to wina tych milonezji, czy może innych rybek?

Link to comment
Share on other sites

masz kule 4l i dwa kufle od piwa nie masz żadnej wiedzy o akwarystyce moim zdaniem jesteś poje.........ny

 

4. Wypowiedzi naruszające zasady kultury osobistej, treści pornograficzne, dyskryminacja innych użytkowników, oraz nakłanianie do nienawiści i kłótni, jak również rozpowszechnianie pirackich plików i obrażanie jest absolutnie zabronione.

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

 

 

Takie sugestie to na pw się załatwia lub gg forum nie jest miejscem do awantur czy opinii wypowiadanych właśnie w taki sposób ,trochę kultury .

 

Nie muszę pisać chyba ze kończę to ostrzeżeniem jeszcze jeden taki wybryk i odpocznie dwa tygodnie .ecikgfc

Link to comment
Share on other sites

To co mam te milonezje w kiblu spuścić? Nie mam gdzie oddać. Jeśli chodzi o bojowniki to w sklepie mają je w jeszcze mniejszych pojemnikach, a gdy pytałem czy mogą tak żyć, facet odpowiedział, że niczego nie potrzebują. Bojowniki zobaczyłem na filmie jak facet miał 1 w szklance, stąd ten pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że rozwiązaniem twojego problemu z rybkami będzie zdobycie podstawowej wiedzy o ich wymaganiach i to nie opartej na bujdach pana z zoologicznego tylko na przykład na przeczytaniu fachowej książki, bo w internecie też widać znajdują się kretyńskie przykłady męczenia ryb, które potem są przez niedoświadczonych ludzi powielane.

Link to comment
Share on other sites

No więc masz za dużo rybek i rybki nie nadające się do takiego litrażu jaki masz. Proponuję w ogóle odpuścić sobie te kufle z bojownikami i kulę - to nie są odpowiednie warunki dla ryb - za mało miejsca i powinny być jeszcze w nich filtry i grzałki. Co do 112l to załóż temat w dziale obsady i na pewno coś poradzimy. Wtedy będziesz mógł uniknąć takich sytuacji jak masz teraz. Na przykład skalarom jest zbyt ciasno i to może budzić ich agresję wobec innych ryb.

Link to comment
Share on other sites

:D 1 sprawa ryby nie lubia kuli .2 skalary czym sa wieksze tym bardziej agresywne . 3 bojowniki sa agresywne wobec siebie samiec vs samiec . 4 molinezje nie sa drapiezne .Wedlug mnie powinienes troche poczytac na temat rybek(w jakiejs ksiazce lub stronie int. np.www.superakwarium.pl).Spytaj sie fachowcy w zoologicznym(najlepiej kakadu).Nie bede cie wyzywac od jakis bez mozgich ,bo i ja nie jestem geniuszem.Szczescia zycze.
Link to comment
Share on other sites

masz kule 4l i dwa kufle od piwa nie masz żadnej wiedzy o akwarystyce moim zdaniem jesteś poje.........ny

 

 

Słuchaj z tego co mi wiadomo na portalach społecznościowych nie wolno używać brzydkich slow bo nie wiesz do kogo mówisz.

 

 

Po pierwsze pisownia..

 

 

Po drugie opcja raportuj post to taki czerwony wykrzyknik w rogu postu .ecikgfc

 

Upomnienie

Link to comment
Share on other sites

Omg trzymasz bojki w kuflach ??!!!

 

Nosisz za ciasną czapkę, czy co??? Myślisz, że jak pokazują w Tv, czy gdzie tam, bojowniki w szklankach, to to jest dla nich dobre??? Biedactwa. Gdyby umiały mówić, to pewnie wyzwałyby cię od najgorszych...

 

Co do molinezji i gupików - nie powinno się ich trzymać razem. I to jeszcze na dodatek w tak małym litrażu... kula? yhh, szkoda słów...

 

Molinezje lubią obgryzać płetwy rybkom z takim pięknym ubarwieniem jak gupiki.

 

Weź kup większe akwarium kule sobie zostaw jako zlewozmywak (ale i nawet na to jest za małe), a kufle to sobie wiesz gdzie wsadź

 

 

6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

 

A sugestie typu kufle sobie wsadź trochę są przesadą

 

 

Kończę to upomnieniem .ecikgfc

Link to comment
Share on other sites

Kuli i kufli już nie ma.

Dzięki za radę.

Bojowniki oddałem i molinezje też. A teraz widzicie obsadę, wiem już że na skalary za mały litraż ale nie mam na razie pieniędzy na nowe akwarium.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wcześniej wspominałem gupiki samce mi padły, dziś w nocy przy takiej obsadzie jak w opisie padły mi 2 samiczki gupików, wie ktoś może dla czego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...