Skocz do zawartości

liscie roslin robia sie przezroczyste


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 60 litrów i ostatnio zauważyłem na liściach że robią sie delikatnie przezroczyste oświetlenie 0.7W na 1/L rośliny cryptocorna , magdalenis , jakaś trawka nie nawożę niczym podłoże to ziemia kwiatowa i drobny żwirek roślinki rozrosły sie ładnie a od pewnego czasu zaczeły sie robić przezroczyste zbiornik około pół roku testów nie robiłem bo nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam akwarium 60 litrów i ostatnio zauważyłem na liściach że robią sie delikatnie przezroczyste

 

Też tak mam, że robią się przezroczyste(ale nie wszystkie) ale czemu tak się dzieje to nie mam pojęcia.

 

Nawoże i podaje co2 jedynie co widzę to ciągle wypuszczają mi nowe kłącza, moczarka jest taka zdrowa, pełna kolory zieleni, anubis wydaje co po chwile nowe liście.

 

Może u ciebie co2 pomoże i jakieś dobre "papu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie tylko o CO2 i świetle- to nie wszystko :twisted: , a co z nawożeniem? najpierw napiszcie czy wogule robicie testy wody, jeżeli tak to jakie są wartości? ja podejrzewam że brakuje azotu.ale tego się nie dowiemy bez podstawowych wyników wody.podajcie ph, no3, po4 i dopiero potem można stawiać diagnozę, do tego jakie macie oświetlenie do jakiego litrażu baniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że światło 0,7w/l + 10h oświetlania to nie jest słabe światło, wręcz przeciwnie przy braku nawozów za mocne(0.5w/l wystarczyłoby) . Jeżeli dodasz do tego CO2 bez dodatkowego nawożenia to nie pomożesz roślinom. (testy parametrów wody nie zaszkodzi zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że światło 0,7w/l + 10h oświetlania to nie jest słabe światło, wręcz przeciwnie przy braku nawozów za mocne(0.5w/l wystarczyłoby) . Jeżeli dodasz do tego CO2 bez dodatkowego nawożenia to nie pomożesz roślinom. (testy parametrów wody nie zaszkodzi zrobić)

O ile co do pierwszej części się zgodzę, to raczej nie prawdą jest to co napisałeś w części o CO2... Węgiel jet podstawowym składnikiem potrzebnym do życia i wzrostu organizmów żywych. To tak jakbyś chciał budować dom i miałbyś zaprawę, okna, drzwi i deski na dach, ale zabrakło Ci cegieł do postawienia ścian ;)

Według mnie, to od zaspokojenia zapotrzebowania na węgiel powinno się zacząć.

Jako podłoże masz ziemię, więc makroelementy też po takim czasie od startu nie powinny być wyczerpane, tym bardziej, że pewnie masz jakieś rybki, które "produkują" nawóz.

 

Czy liście, które robią się przezroczyste, to liście młode, czy starsze? Jeśli młode, to pomyśl nad dozowaniem mikro... U części akwarystów "palenie stożków wzrostu", czyli gnicie i rozpuszczanie młodych liści to właśnie braki mikroelementów

 

poza tym

esty parametrów wody nie zaszkodzi zrobić)

w diagnozowanie bez testów wg. mnie można się bawić jak ktoś ma doświadczenie, a początkującym, takim jak my jest o wiele łatwiej z testami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, bo miałem podobną sytuację z żabienicą, że jej liście zrobiły się przezroczyste i może przyczyną jest brak K2SO4 ?

Liście, które do niczego się nie nadawały wywaliłem, przesadziłem roślinkę a w poniedziałek zaczynam podawać K, zobaczymy co z tego wyjdzie i czy

zacznie rosnąć i puszczać nowe listki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie tylko o CO2 i świetle- to nie wszystko :twisted: , a co z nawożeniem? najpierw napiszcie czy wogule robicie testy wody, jeżeli tak to jakie są wartości? ja podejrzewam że brakuje azotu.ale tego się nie dowiemy bez podstawowych wyników wody.podajcie ph, no3, po4 i dopiero potem można stawiać diagnozę, do tego jakie macie oświetlenie do jakiego litrażu baniaka?

axidus821 popatrz się na 1 odpowiedź do tego tematu, a potem pisz. Bo wyraźnie napisałem o nawożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...