Jump to content

72l - roślinne


Recommended Posts

Poniżej przedstawiam zdjęcie już gotowego zbiornika, ma on się rozwijać w stylu holenderskim. Ph utrzymuje się między 6,8-7,0, KH 9-10, temperatura 22-24 st.C.

Tutaj zwracam się do was o pomoc , ponieważ planuję gatunki , z którymi jeszcze nie miałem do czynienia. Proszę zwrócić uwagę na czerwone podłoże:

Ekipa czyszcząca ma się składać z krewetek, proszę o podpowiedzi (red cherry odpada ze względu na kolor, nie znam się na krewetkach) oraz 6 Otosków to pewne.

Dochodzi ławica małych rybek, biorę pod uwagę:

-Neon Innesa

-Microrasbora Galaxy

-Tęczanka Filigranowa

-Pseudomugil Furcatus (Modrook)

-Zwinnik czerwonousty

Może jakieś inne propozycje z Waszej strony. Dziękuję za wszelkie rady...

post-6382-13685162037338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No właśnie , zapomniałem o oświetleniu :)

2x24W Sylvania Grolux + Aquastar.

CO2 - bimbrownia

Chciałbym , żeby krewetki były widoczne. Nie tylko czyściły, ale i ozdabiały zbiornik.

Zapomniałem tez napisać, że do fauny dołączą Helenki, bo już się pojawiły zatoczki. Wolę zareagować już teraz , żeby nie doprowadzić do plagi, jak kiedyś już zrobiłem.

Link to comment
Share on other sites

To jest podłoże JBL Manado, trochę czerwieni dodało zdjęcie (aparat ma dość małe możliwości jeśli chodzi o balans bieli i wyszło jak wyszło, ale nie zmienia to faktu , że i tak jest czerwono, poza tym jaspisy, też dokładają czerwieni)

Planuję głównie zielone rośliny, dojdzie na pewno Rotala sp. green, więc kolorystycznie zbiornik będzie ok, ale chcę żeby ławica fajnie kontrastowała i skłaniałem się ku Neonkom, ale to dość obcykana rybka i szukam czegoś innego. Z pozostałymi małymi rybkami nie miałem jeszcze do czynienia (poza Pseudomugilem), dlatego prosze o sugestie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...