Skocz do zawartości

Fototapeta / tło w akwarium - jak "zamontować"?


czuczuwara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do "montażu" fototapety do akwarium /wymiary 100x60/ - i tu nasuwa mi się pytanie, jak zrobić, żeby efekt był zadawalający i trwały. Oczywiście wiem, że są do tego specjalne kleje/żele - ale nie za bardzo chcę wydawać 20 zł na klej do fototapety za 20 zł...

Spotkałem się z opinią, że fototapetę można dokleić oliwką (?!). Jeżeli macie jakieś pomysły proszę o pomoc - wiem, że wielu z Was uważa fototapetę za kicz, ale dla mnie to dość proste i tanie rozwiązanie /nie podobają mi się wewnętrzne tła strukturalne, ani nie mam miejsca na jakieś zewnętrzne "skrzynki" za zbiornikiem. Klejenie przeźroczystą taśmą klejąca uważam za ostateczność... ;-)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też delikatnie od góry gdzie będzie zakrywała pokrywa dać taśmę dwustronną jak również tak samo od dołu gdzie z kolei przykryje ją żwir. Tylko musisz uważać żeby nie przesadzić z szerokością tej taśmy bo wtedy takie kleksy nie wyglądają zbyt ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak taśma służy tylko jako wspomagacz i żeby efekt był idealny i tani najłatwiej wziąć płyn do naczyń nanieść cienką warstwę chusteczką na tło. Przykładasz takie tło w miarę prosto a potem bańki powietrza które zostaną usuwasz w taki sposób. Bierzesz jakiś płaski przedmiot np. linijka i od dołu do góry przeciągasz przez przyklejone tło, nadmiar płynu zostanie wyciśnięty. Dokładnie przyklejone tło trzyma się wieczność jak jest nieruszane i dobrze dopasowane. Wiem to z własnego doświadczenia bo obsługuję szkolne akwaria i właśnie w ten sposób przyklejam fototapetę. Przyklejenie na samą taśmę powoduję czasem efekt niespójności fototapety z szybą nie wygląda to estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie można wodą albo też płynem do mycia szyb. Powierzchnie fototapety i szyby są tak równe że wystarczy to pokropić czymś mokrym. Wadą np wody lub czegoś mniej lepkiego jest to że gdy będzie na brzegu szyby jakieś odchylenie wszystko wyschnie i samo odpadnie. Płyn do naczyń akurat po wyschnięciu się klei i dlatego jest dobry ;) Eksperymentujcie może macie jakieś lepsze sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek ten dla dzieci nazwa się o ile pamiętam Bambino. Płyn nie odparuje a chyba każdy ma go w domu więc po co kombinować z olejkami które się paprzą i są niewygodne w użyciu do tego typu zadania :D

Trzy pytania Sergiusz.

:arrow: A dla czego się paprzą nie rozumiem :zamieszany: .

 

:arrow: Dla czego są niewygodne ?

 

:arrow: Czy olejek odparuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem jednak nigdy nie próbowałem

Po pierwsze "słyszałeś" i "nie próbowałeś "

 

A dla czego się paprzą nie rozumiem .

 

Dla czego są niewygodne ?

 

Czy olejek odparuje ?

Żeby zadawać pytania też trzeba coś wiedzieć ale oczywiście żeby nie było że jestem gołosłowny odpowiem.

 

Więc tak paprzą się bo są tłuste.

Są niewygodne bo uniesienie już posmarowanego tła

poprzez siłę grawitacji spowoduję ścieknięcie tego jeżeli

szybko się tego nie zrobi. No jeżeli ktoś jest na tyle mądry to

posmaruje szybę ale efekt może być podobny. Nie każdy też

wie ile na pierwszy raz trzeba dać takiego olejku lub innego smarowidła.

 

Olejek nie odparuje to racja.

 

Wszystko zależy od umiejętności manualnych ludzi. Jeden lubi tak drugi tak. Ale po co sobie utrudniać życie i kupując taki olejek

(zakładam że nie każdy ma takie coś w domu) jeżeli można w prosty i trwały sposób zrobić to na płyn do naczyń który każdy zapewne posiada.

 

Podsuwajmy ludziom rozwiązania prostsze ja uważam że sklejenie tego na płyn do naczyń jest wydajniejsze i mniej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...