Skocz do zawartości

[54l] ogólne


berlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze akwarium, proszę o opinię i porady...

 

:arrow:akwarium

54 litry (60x30x30)

 

:arrow:oświetlenie

Hagen Flora-Glo 15W

Diverse 15W DL

 

:arrow:filtracja

Filtr wewnętrzny Hailea HL-BT400

deszczownica

gąbka + ceramika

 

:arrow:inne sprzęty

Grzałka z termostatem 50W

 

:arrow:napowietrzanie

ruch wody

 

:arrow:technika CO2, nawozy

bimbrownia, nawozów nie stosuje

 

:arrow:preparaty

Esklarin do podmienianej wody

 

:arrow:pokarmy

Tropical Supervit, Bio-vit, Vitality&Color, Dafnia

Sera san

Hikari Micro Pellets

TetraWaferMix

mrożona ochotka

czasami inne żywe pokarmy

 

:arrow:ryby

2 x Neon Czerwony

2 x Kirysek Panda

5 x Otosek

1 x Kosiarka

 

:arrow:rośliny

Elodea canadiensis (Moczarka kanadyjska)

Anubias barteri var. Nana (Anubias niski)

Cladophora aegagropila (Gałęzatka kulista)

Bacopa monnieri (Bakopa drobnolistna)

Cryptocoryne wendtii (Zwartka Wendta)

Lileopsis Brazylijski (Trawka Brazylijska)

 

PS.

Zapewne zwrócicie uwagę na obsadę ryb.

Jeśli chodzi o neony to jakaś plaga je dopadła i zaczęły mi padać jeden za drugim przez ostatni tydzień. Miałem ich 10 :( Teraz się zastanawiam czy dorzucić znowu czerwone Neony czy może 10 Razbor klinowych?

Jeśli chodzi o Kiryski Pandy... Narazie tylko 2 sztuki, bo nie mogę znaleźć nigdzie w sklepie, chciałbym dokupić jeszcze 2 sztuki.

Co do Otosków i Kirysków w jednym akwa... U mnie nie wchodzą sobie w drogę, Kiryski przeszukują dno, a Otoski siedzą na liściach roślin.

No i na koniec Kosiarka... Wiem, wiem - za małe akwarium. jednak intensywnie walczę teraz z glonami i Kosiarka mi w tym bardzo pomaga. Wkrótce będzie przeniesiona do większego akwarium.

 

post-3892-13685162034944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu rozwaliła tego kokosa na pół i przysypała żwirkiem by wyszedł efekt takiej norki. Miałam tak u siebie przez jakiś czas i mi się podobało.

Albo obsadziłabym kokosa gałęzatką (tzn. kokosa rozwalonego na pół ;p).

Roślinki zawsze Ci tak rosły bez nawozów? Czy po prostu od razu zakupiłeś większą ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę pomyśleć z tym kokosem, może faktycznie go przepołowie i obsadzę mchem...

 

Jeśli chodzi o rośliny to tylko kryptokoryne dostałem większą, reszta urosła... Moczarka i bakopa (chociaż nie wiem czy to nie jest Rotala okrągłolistna) to rośliny szybkorosnące także tylko światło i CO2 im potrzeba...

Nawozy stosowałem tylko 2 tygodnie jakiś czas temu, przez nie tylko glony mi się pojawiły. Powiedziałem sobie, że nawozów już nie dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacopy raczej nie widzę.A rośliny rosły do póki miały pokarm.

Co do glonów przez nawozy to się nie zgodzę.

Ja np. mam jeden zbiornik bez roślin i nawozów,a glony też sobie pozwalają

A w tym,który nawożę też są,ale znacznie mniej.

Zresztą z tego co się orientuję to rośliny rosnąc zabierają pokarm glonom(o ile jest odpowiednia ilość roślin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% przez nawozy, prawdopodobnie dałem za dużo... Te nawozy kupiłem na allegro i nie było tam żadnej instrukcji jak stosować... Nigdy więcej czegoś takiego nie kupi i nie wrzucę do akwa...

 

Jak z podłożem? Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak Ci się sprawuje filtr BT400 który maz u siebie, woda widze klarowna, pralki nie robi??

Napisz proszę kilka zdań na temat swoich doświadczeń z w/w filtrem.

pozdrawiam

Powiem Ci że filtr nie jest zły, nieźle filtruje, ma deszczownice, dzięki której fajnie napowietrza, ale niestety dużym minusem jest brak regulacji przepływu. Trzeba go dobrze ustawić żeby nie robił pralki albo poczekać aż się trochę zamuli ;)

... i dlatego wkrótce będę wymieniał na kaskadę Aquael Versamix FZN-2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo zmian, akwarium trochę zarosło, ciekawy jestem co teraz o nim sądzicie. Proszę o szczere opinie ;)

 

INFO:

:arrow:akwarium

54 litry (60x30x30)

 

:arrow:oświetlenie

Philips Aquarelle 15W 10000K

Juwel Day-Light 15W 6500K

czas: 11-22

 

:arrow:filtracja

Filtr wewnętrzny Hailea HL-BT400

deszczownica

gąbka + ceramika

 

:arrow:inne sprzęty

Grzałka z termostatem 50W

 

:arrow:napowietrzanie

ruch wody

 

:arrow:podłoże

Tetra Plant CompleteSubstrat (ok. 1,2l) + Filtus FLORAN (ok. 10l)

 

:arrow:technika CO2, nawozy

bimbrownia, EasyCarbo

 

:arrow:nawozy

AquaGainer + K2SO4 + jak brakuje KH2PO4, KNO3, Fe

 

:arrow:preparaty

Esklarin do podmienianej wody

 

:arrow:pokarmy

Tropical Supervit, Bio-vit, Vitality&Color, Dafnia

Sera san

Hikari Micro Pellets

TetraWaferMix

mrożona ochotka

czasami inne żywe pokarmy

 

:arrow:ryby

6 x Neon Czerwony

3 x Otosek

1 x Kosiarka (do oddania)

docelowo:

1+2 Prętnik Karłowaty

10 Neon Czerwony

5 Kirysek Panda

3 Otosek

 

 

:arrow:rośliny

Anubias Niski (Anubias Barteri var. Nana)

Zwartka Wendta (Cryptocoryne Wendtii)

Moczarka Kanadyjska (Elodea Canadiensis)

Hygrofila Wielonasienna (Hygrophila Polysperma)

Trawka Brazylijska (Lileopsis Brazylijski)

Gałęzatka Kulista (Cladophora Aegagropila)

Nadwódka Tajlandzka (Hygrophila Carymbosa "Thailand")

Nurzaniec (Vallisneria)

Mech Tajwański (Taiwan Moss)

Heterantera Paskowana (Heteranthera Zosterifolia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo przejrzystą wodę, moja nigdy taka nie będzie. Jaki masz filtr??? bo widze że nie zewnętrzny. Wlewałeś jakieś nawozy??? bo moja zmieniła kolor po nawozach, na lekko żółtawą :(

 

Ogólnie zmiana na duży plus! żwirek to był strzał w 10! rośliny super się rozrosły i WYWALIŁEŚ KOKOS! to też na + ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo przejrzystą wodę, moja nigdy taka nie będzie. Jaki masz filtr??? bo widze że nie zewnętrzny. Wlewałeś jakieś nawozy??? bo moja zmieniła kolor po nawozach, na lekko żółtawą :(

 

Filtr tak jak w opisie - wewnętrzny Hailea. Nawozy wlewam i żaden nie zmienia koloru wody...

 

Fajnie, że Wam się podoba!

Chciałbym jeszcze na środku zasadzić jakąś czerwoną roślinkę, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda kokos w gałęzatce :) Dużo z tym pracy było? Jak mocowałeś?

 

Fajna też jest poświata. Tak daje Philips, czy Juwel? Ładne kolorki Ci wyszły. Przyznaj się, jeśli podkręcane w Photoshopie ;)

 

Jedyne, co mi się nie bardzo podoba to te gałęzatki z prawej strony. Na fotce wyglądają jak trochę sfatygowane ;) Ale ogólne wrażenie jest świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda kokos w gałęzatce :) Dużo z tym pracy było? Jak mocowałeś?

 

Chwila pracy, chociaż nie - z przycinaniem kokosa się pomęczyłem, bo słaba piłka ;) gałęzatka rozciągnięta i zgnieciona i potem przywiązana bardzo lekko bawełnianą nitką, która pewnie niedługo się rozłoży ;) Ciekawe czy gałęzatka się utrzyma :roll:

 

Fajna też jest poświata. Tak daje Philips, czy Juwel? Ładne kolorki Ci wyszły. Przyznaj się, jeśli podkręcane w Photoshopie ;)

 

Z przodu Philips z tyłu Juwel, zdjęcie obrabiane w XnView tak jak radzi ahead na forum, czyli tylko wyostrzenie i trochę odjęcie zielonego koloru ;) Więcej nic! Słowo! ;)

 

Jedyne, co mi się nie bardzo podoba to te gałęzatki z prawej strony. Na fotce wyglądają jak trochę sfatygowane ;) Ale ogólne wrażenie jest świetne!

Niedługo będę chciał zrobić trawnik, jeszcze się tylko zastanawiam nad rośliną. Potem gałęzatka zniknie... i możliwe, że też kokos.

 

Proszę jeszcze o porady co ulepszyć, bo zawsze jest coś do poprawienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwigia Repens ładnie się czerwieni przy intensywnym oświetleniu, Cryptocoryne wendtii - mnie osobiście się nie widzi,[Ammania senegalensis, Alternanthera rubra, Alternanthera Splendida, Alternanthera sessilis var. 'rubra']- Te są wg mnie najładniejsze i wybrałbym którąś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...