Skocz do zawartości

Pierwsze moje 350l akwarium .HELP;) pyszczaki już 450L !!!!!


Parasolka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam zdecydowaliśmy się na zakup narożnego akwarium 354l o wymiarach 87x87x61 z pokrywą http://allegro.pl/akwarium-narozne-354l ... 16587.html

do tego:

 

1.filtr Fluval 405

2.wapień filipiński biały

3.piasek kwarcowy biały 0,2-0,5 mm lub od 3 do 5mm

 

i moje pytanie brzmi ile wapieni powinnam kupić ..ile kg , jaka wielkość ..piasek drobny mnie kusi ale jak go "odkurzyć" od odchodów ? czy lepiej wziąć ten 3-5mm ?

 

sugeruję się zdjęciem wystroju

 

 

wybraliśmy rybki pyszczaki ale muszę posprawdzać czy do siebie będą pasowały..Pani w sklepie twierdzi, że tak

wybrane rybki:

melanochromis maingano

socolofi

socolofi śnieżny

zebra red red

pseudotropheus

 

każdego po ok 4-5szt małych ..bo nie wiadomo co jest samcem co samiczką, więc jakieś straty będą a chodzi o to by nie dokładać potem do większych ryb- nowych, młodych osobników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi ...30-35kg a ja myślałam max 15kg ale ja jestem laikiem to możliwe, że nie umiem ocenić

 

a lepiej wziąć piasek drobny czy ten do 3-5mm.. ? a może zrobić podłoże mieszane ...czy wyglądałoby ciekawie czy przesadziłam teraz ? albo piasek malwi http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-malaw ... 28655.html 30kg ?

 

czy do wapieni dodać kilka szt Łupku Kwarcowego aby rybki miały więcej kryjówek czy sama sporo ilość wapieni powinna wystarczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykły wapień (chyba że masz dużo kasy) po jakimś czasie porośnie glonem a w malawi z glonem nie wygrasz.

Jeżeli będzie wapien to dobrze bo podniesi Ci PH (twardośc wody) dla pysków powinno być 7,5-8,5.Nie mieszaj rodzajów kamieni. Zakup 4-5( dużych !!)kamieni ,zmniejszyć zawsze możesz ,młotek lub szlifierka kątowa.Kup piasek Kreisel 1mm worki 25kg za 7pln. Ten piasek malawi z alledrogo sobie odpuść kto by sprowadzał piach z afryki, za 70 kg zapłacisz 154pln.

potrzebny jeszcze filtr wewnętrzny , do twojego baniaka jakiś filtr o przepływie 2000l/h.Żeby skompletować obsadę będziesz musiała kupić nie 4-5 szt małych tylko co najmniej po 7-8 szt każdego gatunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...